10 dôvodov, prečo piť citrónovú šťavu


Prebúdzate sa ráno šálkou kávy? Poznáme niečo účinnejšie, čo vás postaví na nohy. Dokonca aj po dlhej piatkovej noci, ktorá vás „spoločensky“ unavila. Superreceptom pre lepšie ráno i zdravie je teplá voda s citrónom. Najlepšie minimálne 30 minút pred raňajkami. No a čo tento elixír dokáže? Skutočné zázraky.

citrón

Prečistí a zriedi vám krv. To má za následok krajšiu a čistejšiu pleť a hydratovanejšiu pokožku

Že zmes citróna a vody je výborná aj proti zápche je asi všetkým známe. Dva poháre šťavy každé ráno dokáže s týmto problémom nadobro skoncovať.

Po opici je citrónová šťava dobrá najmä preto, že lieči bolesť hlavy. V kombinácii s horkým čajom je dokonca účinná aj proti migréne.

Odstraňuje aj zubný kameň. Citrón je v starostlivosti o zuby naozaj výborný. Namáčaním si kefky do zriedenej citrónovej šťavy, ostane čistý nielen váš chrup, ale i kefka.

Citrón je energetická bomba. Cestovatelia, bádatelia či pútnici na drobný citrón nedajú dopustiť. Je dokázané, že zopár kvapiek uhasí smäd lepšie ako niekoľkonásobne väčšie množstvo vody. Skúsení cestovatelia tvrdia, že citrón im dodáva nielen množstvo energie, ale pridaním jeho šťavy do pitnej vody si zabezpečujú tiež chutný spôsob dezinfekcie.

Pomáha aj vyhladzovať vrásky. Vitamín C totiž zodpovedá za stimuláciu kolagénu v organizme – prirodzenej zložky pokožky, ktorý zodpovedá za mlado vyzerajúcu a pružnú pleť bez vrások. citrónová šťava

Citrónovú vodu určite ocenia aj dámy, ktoré si chcú udržať štíhlu líniu. Ak už kvôli ničomu inému, určite sa oplatí dopriať telu pohár s citrónovou vodou každé ráno práve kvôli tomu, že stimuluje telo k menšiemu ukladaniu tukov a zároveň povzbudzuje k ich lepšiemu odbúravaniu. Zároveň bráni prílišnému zadržiavaniu vody v tele.

Citrónová šťava pomáha upokojiť bolesť v krku. Ak k šťave pridáte trochu medu, nepríjemná bolesť rýchlo zmizne.

Citrón dodáva draslík. Banány nie sú jediný spôsob, ako získať veľké množstvo draslíka, ktorý je pre telo veľmi užitočný. Okrem vitamínu C citróny ponúkajú až 80 miligramov tohto minerálu, ktorý pomáha telu zostať silné a aktívne.

Zníži horúčku. Ak vám stúpne teplota, pitie citrónovej šťavy môže prispieť k rýchlemu zrazeniu horúčky.

citrón

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Via: feminity.sk | diva.aktuality.sk | zena.atlas.sk


Autor: Miriama Kralikova

Zdielať tento príspevok