10 miest v Bratislave, ktoré sa oplatí navštíviť


Naše hlavné mesto nie je krásne iba vďaka historickým pamiatkam, múzeám či galériám. Nie každý návštevník dokáže oceniť zrekonštruovaný hrad či palác postavený v klasicistickom štýle. V Bratislave sa ukrýva množstvo miest, ktoré stojí za to navštíviť. Malé útulné kaviarničky, kino, ktoré nie je určené pre masy, ale pre náročnejšieho diváka, alebo kluby ktoré ožívajú neskoro v noci.

A4 – nultý priestor, centrum kultúry určené na podporu a prezentáciu mladých umelcov. V preklade sa jedná o miesto, kde sa konajú diskusie, koncerty, divadelné predstavenia, výstavy, kino premietania, či rôzne workshopy. Každú druhú nedeľu v mesiaci sa tu uskutočňuje tzv. komunitný blšák. Môžete priniesť svoje staré veci, vymieňať, predávať, prezerať. A4 nájdete na Karpatskej ulici, vedľa punkovo-orientovaného klubu Randal.

Axioma Cafe – ideálne miesto pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať kvalitnú kávu či pohár vínka. Kaviareň je situovaná v pokojnejšej časti mesta, kúsok od Kamenného mýta na Cintorínskej ulici. Okrem prepracovaného nápojového lístka upúta zákazníka aj vzhľad. Celý priestor je ladený do starodávneho nádychu. Na stenách sú umiestnené police s rôznymi knihami, ktoré si tu môžete v pokoji prečítať, poprípade odkúpiť.

Batelier – klub na Továrenskej 14 je určený pre ľudí, ktorí sa chcú zabaviť, zatancovať si, alebo len tak pri bare popíjať pivo. Koná sa tu obrovské množstvo akcií. Či už párty v štýle reggae, spomínanie na hity z roku 2000 alebo burza kníh.

Fuga – susedka Batelieru. Koncerty a párty sú na dennom poriadku. Ideálne miesto na spoznávanie zahraničných DJ’s. 

KC Dunaj – kultúrne centrum Dunaj nájdete na 4. poschodí Domu odievania na Námestí SNP, vchod je z Nedbalovej 3. Na bare vám za priateľskú cenu načapujú skvostné tmavé pivo, ktoré si môžete vychutnať na terase s výhľadom na staré mesto pod vami. Každý týždeň sa tu koná veľa rozličných podujatí, či už sa rozhodnete navštíviť „kreatívne ráno“ čiže prednášku s inšpiratívnou osobou, literárny klub, kde sa môžete osobne stretnúť so spisovateľmi a diskutovať, koncert, párty, alebo máte chuť zahrať si novú spoločenskú hru. Nájdete tu skrátka všetko. Dokonca aj malinký dizajnšop Slávica, kde si môžete zakúpiť originálny doplnok alebo odev. 

Lumière – malé kino s dvoma sálami na Špitálskej 4 ponúka divákom alternatívnu domácu, svetovú aj európsku tvorbu. Pokiaľ vás omrzeli komerčné filmy v multiplexoch a máte chuť na niečo kvalitnejšie, už viete kam ísť.

Next Apache – útulná kaviarnička s rozsiahlou knižnicou na Panenskej ulici. Názov vznikol zo slovenského „nech sa páči“.  I napriek tomu, že je tu iba zopár stolíkov stretnete tu veľa zaujímavých ľudí, prevažne cudzincov. Atmosféra nemá chybu, najmä večer sa človek cíti ako v inej krajine. Možno je to majiteľom z Kanady, a možno tým skvelým pivom.

Nu Spirit – bar na Medenej ulici a klub na Šafárikovom námestí. Rôznorodá hudba, od jazzu po hip-hop a obrovská ponuka drinkov. V klube nájdete sálu pre asi dvesto ľudí, čiže si môžete s chuťou zatancovať.

Shtoor – pokiaľ máte chuť na kvalitnú kávu či čaj a domáci koláčik k tomu, Café Shtoor je správnou voľbou. Nachádza sa prekvapivo na Štúrovej ulici. A nápojový lístok je taktiež napísaný Štúrovou slovenčinou. Krásne prostredie, nefajčiarske, wifi k dispozícii. 

Subclub – kedysi vojenský kryt, dnes klub s jedinečnou atmosférou. Nachádza sa priamo pod hradnou skalou. Dnu sa dostanete cez dlhý tunel so žlto-čiernymi prúžkami. Subclub, hovorovo „účko“ prináša kopec kvalitnej hudby. Reggae, techno, indie, skrátka všetko dobré. Návštevu tohto priestoru určite odporúčam 😉

 


Autor: Dominika Trpinova

Zdielať tento príspevok