10 najlepších komédií všetkých čiasBord si pre Vás tentokrát pripravil rebríček desiatich najlepších komédií všetkých čias. Nájdete tu kultové, americké, ale i menej známe kúsky. Začneme priečkou číslo desať:

10. Tucker & Dale vs. Zlo

Tucker a Dale sú dvaja vidiečania, ktorí si chcú trochu užiť vo svojej rozpadnutej chajde. Pardon, chate. Po ceste stretnú skupinu stredoškolských študentov, ktorí sú presvedčení o tom, že Tucker a Dale sú dvaja dedinskí šialenci a zabijaci. A už to ide z kopca.

 

réžia: Eli Craig

rok: 2010

info o filme: imdb

9. Jeden blbec na večeru

Pierre Brochant je nakladateľ, ktorého priatelia sú fanúšikmi drsnej zábavy. Každý týždeň si vyjdú spolu na večeru, kde každý účastník privedie nejakého blbca, na ktorom sa potom celý večer zabávajú. Tentokrát našiel Pierre úžasný úlovok – ministerského úradníka Fransoisa Pignona.

réžia: Francis Veber

rok: 1998

info o filme: imdb

8. Big Lebowski

Jeff Lebowski je najlenivejším človekom v Los Angeles. S kamarátmi hrá bowling, poflakuje sa a neustále má naliate v pohári. Spokojne trávi dni povaľovaním, až kým jeho pokoj nenarušia dvaja gangstri, ktorí od neho vymáhajú veľké peniaze. Avšak v skutočnosti si ho gangstri pomýlili s jeho bohatým menovcom, preto sa Jeff, prezývaný Dude, vydáva do domu veľkého Lebowskeho.

réžia: Joel Coen, Ethan Coen

rok: 1998

info o filme: imdb

7. Tropická Búrka

Tugg Speedman je herec, ktorý chrlí kasové trháky, no nedokáže vyhrať Oscara (nepripomína vám Leonarda DiCapria? :D). Kirk Lazarus je presný opak – cien má až príliš veľa a je presvedčený o svojich schopnostiach. Jeff Portnoy je komik, ktorý by rád utiekol od povesti fekálneho humoristu. Všetci sa spolu stretnú na natáčaní vojnového filmu uprostred džungle, kde nastane komplikácia – objavia sa na území drogového kartelu a domorodcov.

réžia: Ben Stiller

rok: 2008

info o filme: imdb

6. Borat

V tejto komédii sa Sacha Baron Cohen vžil do role kazachstanského reportéra Borata, ktorý dostal za úlohu ísť do USA natočiť dokument o tejto „zemi neobmedzených možností“. A chce sa oženiť so svojou platonickou láskou Pamelou Anderson.

Zaujímavosťou je, že Borat bol nominovaný na niekoľko väčších cien (Academy Awards, Golden Globe) a vyhral Golden Globe za najlepšieho herca (Baron Cohen). A počas natáčania bola na neho zavolaná polícia 91-krát 🙂

réžia: Larry Charles

rok: 2006

info o filme: imdb

Druhú polovicu otvára snímok Edgara Wrighta:

5. Scott Pilgrim proti celému svetu

Scott má 22, žije so spolubývajúcim homosexuálom a hrá v kapele Sex Bob-omb so svojou bývalou. No do mesta príde nové dievča – Ramona s tou najmodrejšou modrou na vlasoch. Aby ju mohol získať, musí poraziť aj jej 7 ex, ktorí majú rôzne nadprirodzené schopnosti.

rok: 2010

info o filme: imdb

4. Diktátor

Film zachytáva tyrana Aladdina, ktorého jeho ľudia kruto podviedli a nahradili dvojníkom, aby v krajine nastolili demokraciu. Aladdin sa teraz musí vynasnažiť, aby pre svoj ľud zachránil diktatúru a tyraniu. No sú tu aj zeme, ktoré sú pod vedením demokracie a ich predstavitelia sa rozhodli pozvať Aladdina do Ameriky, aby mu neutrálnej budove OSN vážne prehovorili do štýlu vládnutia.

réžia: Larry Charles

rok: 2012

info o filme: imdb

Bronzové miesto si v našich očiach zaslúži kreslený film:

3. South Park – Peklo na Zemi

K super úspešnému animáku pre dospelých vznikol aj kreslený celovečerný film, v ktorom hlavné postavy čelia vojne medzi USA a Kanadou. Tá sa rozpúta kvôli kanadskému vulgárnemu filmu. Vo filme prvý krát (a posledný) uvidíme Kennyho bez kapucne.

réžia: Trey Parker

rok: 1999

info o filme: imdb

Na striebornom mieste sa umiestnil starší snímok

2. Život Briana

Brian sa narodil v rovnaký deň ako Ježiš, a preto si ich spolu všetci pletú. To spôsobuje mnoho zábavných situácií. Hlavný hrdina sa pripája k Ľudovému hnutiu Judee, aby pomohol svojej zemi oslobodiť sa od nadvlády Rímanov.

Film, kde hrá 6 hercov všetky úlohy, vyvolal vo svojej dobe škandál  a protesty kvôli neúcte k cirkvi.

Pikoška – v Nórsku bol tento film dokonca zakázaný.

réžia: Terry Jones

rok: 1979

info o filme: imdb

Okrem spomínaných filmov si určite zaslúžia zmienku aj:

Koniec sveta, Trávička zelená, Zahulíme uvidíme, Maska, Macík, Vo štvorici po opici, Sám doma, Krotitelia duchov, Ace Ventura, RRRrrrr!!!  a mnohé iné. Jednotkou sa však ale v našom rebríčku stáva:

1. Súmrak mŕtvych

Hlavný hrdina Shaun trávi celé dni v krčme so svojím najlepším kamošom Edom, háda sa s matkou a ignoruje svoju priateľku Liz. Idylický život. Keď mu Liz dá kopačky, Shaun sa chce konečne postaviť na vlastné nohy a napraviť si všetko zlé v živote. Avšak práve vtedy nastane veľká epidémia, keď začnú z hrobov vyliezať zombíkovia. Shaun sa spolu s Edom vyberajú na nebezpečnú misiu do bezpečného miesta – stará dobrá krčma.

 

Od populárneho – už spomínaného – režiséra komédií Edgara Wrighta, tento krát z roku 2004. Viac informácií o tomto snímku nájdete na imdb.

Tak čo, súhlasíte s nami?

Via:  imdb.com | csfd.cz | youtube.com

Autor: Zuzana Nikorovičová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok