11 vecí, ktoré sme robili ako malí (a možno sme ešte z nich nevyrástli)


Detské hry sú nevyhnutné pre správny vývin každého drobca. Určite každý z vás strávil celé poobedia vonku a s kamarátmi hral najrozličnejšie hry – skrývačku, naháňačku. Často krát ste si možno dokonca vymýšľali vlastné hry a pravidlá, vysoký level kreativity je príznačný najmä pre obdobie detstva. Poďme si teda teraz zaspomínať na drobnosti, ktorým sme sa venovali.

pes

#1 – Jesť, piť, chodiť, cikať ako pes

– „Poďme sa hrať na psíka!“

– „A ako sa to hrá?“

– „Ja budem pes a ty strom.“

dlaždice

#2 – Nestúpať na čiary

Ako v populárnom seriáli Monk, viacerí ste určite vyskúšali kráčať po chodníku bez toho, aby ste sa dotkli čiar, medzier medzi dlaždicami či prasklinami v asfalte. Táto detská hra mala rozličné názvy, medzi nimi čiary, hady, a tak podobne.

chladnička

#3 – Zatvárať dvere chladničky čo najpomalšie, aby sme videli zhasínajúce svetlo

Svetlo chladničky je pre mnohých labužníkov snáď ekvivalentom majáku nádeje. Priznajte však, ako malí ste to určite aspoň raz skúsili. Tá žiarovka je neskutočne inšpiratívna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

#4 – Hádky

Je potrebné uznať, že najmä tí, ktorí mali súrodencov, sa s nimi okrem hier dosť často aj hádali. Kvôli banálnostiam, na ktoré si dnes už len ťažko spomenieme. Medzi významné udalosti každodenného života však ale určite patrilo aj víťazstvo v tom, kto stlačí gombík vo výťahu.

pero

#5 – Viacfarebné perá

Boli veľké, no praktické. Viacfarebné perá boli nehorázne hrubé – najmä tie s desiatimi a viacerými farbami – no počas nudy na hodine bolo skvelou zábavkou pokúšať sa stlačiť a tým pádom „aktivovať“ všetky perá naraz.

cesto

#6 – Pečenie

Mamka pečie. Cez víkend, alebo na sviatky, je to jedno. No čistenie misky od čokolády sa považovalo za mrhanie vodou. Takéto nádoby treba ochutnávať. Takisto ako aj surové cesto, či ho mama správne vymiešala.

superman

#7 – Kostýmy

Mali sme svojich superhrdinov, obľúbené celebrity a postavičky z kreslených rozprávok, na ktoré sme sa chceli podobať. A tak pančuchy na hlave ako náhrada za dlhé vlasy Pippi Dlhej Pančuchy alebo uterák zaviazaný okolo krku dokonale poslúžil ako Supermanov plášť. Najlepšie triky sú predsa tie, ktoré si sami vymyslíme.

ventilátor

#8 – Byť rockovou hviezdou

Stáť pred ventilátorom a pózovať ako hviezda s vejúcimi vlasmi, poprípade to využiť na kópie scény z Titanicu. Okrem vejúcich vlasov je však super aj fén, ktorý jednak upravuje účes a tiež slúži ako skvelý mikrofón. Spolu s ním aj fľaška z desiatej či kefa na vlasy.

20thcenturyfox

#9 – Televízia

Nájde sa aspoň jeden, ktorý by si úvodnú zvučku z 20th Century Fox nespieval na začiatku filmu? Poprípade rev leva z Metro Goldwyn Mayer tiež určte potešil susedov.

láva

#10 – Predstierať, že dlážka je horúca láva

Skákať z gauča na kreslo a z kresla na ďalšie a späť na gauč. Pokiaľ ste pri tom čosi nerozbili – alebo nezlomili seba – tak si mama na tieto hry časom aj zvykla.

iglu

#11 – Budovanie bunkrov

V amerických filmoch mali deti v záhrade dom na strome. My, slovenské deti, sme si stavali bunkre zo starých matracov kdesi na chate, a v izbách nám stačili aj deky prehodené cez stoličky. V zime bol zas skvelým stavebným materiálom sneh. Kto to nezažil, má čo ľutovať.

Via: 9gag.com


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok