15 seriálov z detstva, ktoré sme všetci milovali


Len nedávno som znudene prepínala programy na našej telke, keď som natrafila na môj obľúbený program z detstva. Tie roky sedemdesiate. Síce s (nepríjemným) českým dabingom, ale spomienky boli stále rovnako pekné. Keď sme ako deti vždy presne na minútu sadli okolo televízora a nedočkavo čakali, kým reklama skončí a začnú Tie roky sedemdesiate. To boli časy, keď sme sa ešte hrali s autíčkami v mláke pred panelákom. A nosili šuštiakové súpravy.

Preto som si pre vás pripravila 15 seriálov, ktoré sme ako deti všetci milovali 🙂

 

Tie roky sedemdesiate

Nikto sme poriadne nechápali, čo tam robia, keď húlia trávu, ale bolo to zábavné. A všetky dievčatá boli zamilované do Ashtona Kutchera.

 

 

Plný dom

Pamätáte si, o čom tam šlo? Ja si pamätám iba kopec, kopec ľudí v jednom obrovitánskom dome. To mi ako malej stačilo.

 

 

Konečne zvoní

Dalšia naša detská láska, Mario Lopez. O jeho jamkách v lícach snívam doteraz 🙂

 

 

Krok za krokom

Ako decko som tú show milovala, teraz ju skôr nenávidím, keďže beží na každom programe v nedeľu. Ale všetky maminy mali v tom čase presne také isté vlasy, ako Carol. Alebo sa o to aspoň snažili.

 

 

MacGyver

Všetci sme ho sledovali. Napätie stúpalo pri každom nebezpečenstve a so strachom v očiach sme sledovali, ako sa zo všetkých patálií MacGyver vylíže tentokrát. Dokázal vyrobiť smrtiacu zbraň z každej maličkosti, ktorú mal náhodu pri sebe alebo vo svojom okolí. To bol MacGyver. Angus MacGyver (vedeli ste, že sa volal Angus? 😀 )

 

 

Walker, Texaský ranger

Dvojitá kopačka s otočkou a nepriateľ bol porazený. Takto si ho pamätáme, takto ho (ne)milujeme. Neporaziteľný Chuck Norris, o ktorom vznikli nesmrteľné vtipy. Kto ho nepozná, nech sa ani neozýva.

 

 

Medicopter 117

Zachraňovanie ľudských životov nevyzeralo nikdy lepšie! Cool červeno-žltá helikoptéra s fešáckou posádkou v nebezpečných situáciách, to bolo niečo.

 

 

Frasier

Frasier síce už bol pre staršie publikum, avšak vhodné aj pre nás, v tom čase mladších. Vždy šiel až „neskoro v noci“ (okolo desiatej-jedenástej myslím), ale v piatok mi ho rodičia vždy dovolili pozerať.

 

 

Ally Mcbeal

Kto by ju nemiloval. Sympatická právnička v zábavných situáciách. A dokonca si v nej zahral aj Robert Downey Jr.!

 

 

Priatelia

Najlegendárnejší seriál nášho detstva. Skvelé príbehy, humor a najlepší slovenský seriálový dabing. Všetci si doteraz pamätáme lyrics úvodnej znelky. Kto nie, mal by sa hanbiť a urobiť si rewatch! Na ten nie je nikdy neskoro 🙂

 

A prichádzajú na rad slovenské hity!

Deka Hity

Ehm, ehm, k tomuto komentár netreba.

 

 

Smiechoty

Čas, ešte keď Iveta Malachovská nebola v každej…prdeli. Smiechoty sa vysielali každý piatok večer a vždy si celá rodina posadala okolo telky a smiali sa na nešťastí iných. Rodinná idylka.

 

 

Maxihra

Pamätáte ešte na Maxihru? Raz som sa tam pokúšala dovolať, ale bolo obsadené. Vždy bolo obsadené. A ako sme držali každému decku palce, ktorému sa dovolať podarilo!

 

 

Majster N

 

 

Od Kuka do Kuka

 

Samozrejme, za zmienku stoja ešte ďalšie nesmrteľné seriály, ako je Kobra 11, Divoký anjel a Čarodejnice. Vždy, keď nemá televízia čo púšťať, tak nám pustí tieto tri seriály. Lebo sa stále nájdu ľudia, ktorí sú ochotní pozerať všetky série odznova. Ako moja babka 🙂

Autor: Zuzana Nikorovičová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok