3 dôležité veci, ktoré by mal mať aj váš automobil


Už pri výbere nového automobilu si všímame, čo obsahuje každá výbava. Keď si kupujeme silnejšie auto, nie je nám ľúto priplatiť si aj za väčšiu výbavu. Keď však máme obmedzený finančný rozpočet, musíme sa uskromniť a kúpiť si „slabšie“ auto.

Aby nám náš automobil slúžil čo najdlhšie, potrebujeme mať k dispozícii všetky dôležité autodoplnky, bez ktorých by žiaden automobil dlho nevydržal. Viete o aké autodoplnky sa jedná?

 

1. Autokoberce

 

Chránia interiér pred špinou, prachom a vyliatymi tekutinami. Oceníte ich najmä teraz cez chladné zimné obdobie, kedy sa vám na podrážky bude lepiť viac špiny, mokrého lístia, ale aj posypovej soli, ktorá je navyše aj veľmi agresívna.

Pri výbere nových autokobercov uprednostňuje práve tie obchody, ktoré predávajú trváce autokoberce na mieru. Ak vlastníte auto značky Škoda, konkrétne Škoda Octavia, nemôžete si kúpiť autokoberce pre značku Mazda. Autokoberce sa vyrábajú pre konkrétnu značku, ale aj pre konkrétny typ auta. Autokoberce Škoda Octavia nebudú pasovať pre Škoda Superb.

interier auto

 

2. Vane do kufra so zvýšenými okrajmi

 

Vane do kufra vyrobené z kvalitnej gumy sú oteruvzdorné a majú chrániť interiér kufra pred akýmikoľvek špinami. Ak pracujete ako robotník – živnostník, vane do kufra určite oceníte. Nielenže si nezničíte poťah interiéru kufra, ale zabránite aj nebezpečnému presúvaniu obsahu kufra z jednej strany na druhú. Vane majú chrániť prevážaný obsah pred znehodnotením.

Určite sa vám už stalo, že ste niekam cestovali, prevážali ste niečo náchylné na poškodenie a po zastavení auta a otvorení kufra ste zistili, že obsah kufra je znehodnotený.

 

Kúpte si gumové vane do kufra a získate užitočný autodoplnok, ktorý vám bude užitočný nielen pri cestovaní na dovolenku. Vyberajte si hlavne také vane, ktoré zachytávajú tekutiny a majú vyvýšené okraje.

 

3. Filter pevných častíc

 

Po zavedení emisných noriem Euro začali byť do automobilov pridávané funkčné filtre pevných častíc, nazývané aj ako DPF filtre. Sú súčasťou dieselových automobilov a ich absencia by vás mohla vyjsť poriadne draho.

Ak si kupujete starší automobil s dieselovým motorom, je pravdepodobné, že toto auto ešte tento filter vôbec nemá. S kúpou ojazdeného auta by ste mali riešiť aj kúpu tohto filtra. Na Slovensku máme viaceré špecializované predajne, ktoré sa zameriavajú na predaj a dokonca aj čistenie týchto filtrov.

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok