5 vecí, ktoré musíš vyhodiť z hlavy


Všimli ste si, koľko je okolo vás negativizmu? Ako tie „zlé“ myšlienky dokážu navodiť ponurú náladu a prinášajú len smútok a nešťastie, stres a pomalé rúcanie sa vnútorného sveta? Bord vám prináša návod, ako sa v jednoduchých krokoch zbaviť nadbytočného pesimizmu a ako oceniť už aj malý úsmev.

Najväčším problémom je práve to, že ľudia si ani neuvedomujú, ako si sú schopní sami ublížiť. Všetko sa dá napraviť silou mysle a vôle, ide len o to, či ste naozaj presvedčení začať žiť krajšie.

#1 Myslíš si, že si obeť

V prvom rade musíte prestať viniť všetkých okolo seba. Nastavte si zrkadlo tak, aby ste si mohli zodpovedať na otázku: Čo robím zle? A myslite pri tom na svoje činy, nie iných.

#2 Myslíš si, že inde je tráva je zelenšia

Keby som mala toľko peňazí, ako suseda… Keby som mala tak veľké prsia ako kolegyňa… Všetci poznáme tieto myšlienky, kedy sa chtiac-nechtiac porovnávame so svojím okolím. Ale je to však správne? Uvedomte si, že ide o váš subjektívny názor a nemusí byť tak celkom pravdivý. Každému sa páči a vyhovuje niečo iné. Zmierme sa s tým, čo máme – no nezabúdajme zveľaďovať aj ten svoj „trávnik“. 🙂

podkova

#3 Máš očakávania

To, že niečo očakávame, ešte nemusí znamenať, že sa to aj podľa nášho plánu stane. Usporiadaný život nevedú tí, ktorí vedia dobre plánovať, ale stratégovia, ktorí myslia na viaceré alternatívy. Preto tvrdíme, že mať očakávania nie je zlé, len im nedovoľme, aby nás pohltili.

#4 Myslíš si, že Tvoje šťastie má v rukách niekto iný

Veľkým problémom u väčšiny ľudí je ten, že vkladajú svoje šťastie do rúk iných ľudí. Bohužiaľ, je to ale tak, že spoliehať sa človek stopercentne môže len sám na seba. Šťastie je vo vašej hlave, vašom srdci, vašom vnútri, a preto ste len vy jediný kto vás môže naplniť pocitom šťastia úplne.

#5 Obávaš sa, čo na to iní

„Podľa seba súdim teba“ – je to skutočne tak, že v dnešnej dobe sa musí vždy na verejnosti pretriasa každá maličkosť? Nie je to len pozostatok malomestského myslenia? Naučte sa vykašľať sa na myšlienky iných. Venujte sa tomu, čo napĺňa šťastím vás, bez ohľadu na to, čo povie vaše okolie.

Tak čo? Namotivovaní? Teraz je rad na vás, začnite na sebe pracovať – začnite hlavou. Tam sa totiž skrýva všetko.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok