Aj muži chcú byť krásni


O večnej túžbe žien po kráse sa už čo to popísalo a všemožné prostriedky na jej dosiahnutie už dnes naozaj nikoho neprekvapia. K nežnému pohlaviu to jednoducho patrí. Čo však už dnes tiež až tak neprekvapuje je fakt, že krása nie je výsostne doménou žien. Krásni a atraktívni túžia byť aj muži. Niektorí viac, iní menej. Niektorí práve kvôli svojim nežnejším polovičkám a niektorí kvôli dobrému pocitu z vlastného odrazu v zrkadle.

Ak patríte k tým, ktorým pripadá muž túžiaci po kráse tak trochu „iný“, váš názor sa možno zmení ak zistíte, že muži chceli byť krásni už v minulosti. Väčšinou síce tí, ktorí na to mali čas a prostriedky, ale chlap, pre ktorého je dôležité ako vyzerá naozaj nie je fenoménom 20.-teho storočia. Krásni chceli byť egyptskí faraóni, rímski cisári, králi, rytieri, umelci. Tu je pár významných mužov histórie, ktorí okrem toho, že boli štedro obdarení prírodou, si na výzore naozaj dali záležať.

Nicola Tesla

Nicola Tesla

Stalin

Josif Vissarionovič Stalin

Leopold I.

Leopold I.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dôležitou súčasťou mužského zovňajška boli okrem outfitu napríklad doplnky. Šatky, rukavice, šperky, klobúky, brošne, zbrane a tašky…každé obdobie malo svoju vychytávku. Výnimočná drobnosť s originálnym dizajnom.

Doplnky obľubujú aj dnešní páni. Meče a dýky možno vyšli z módy, ale čoraz obľúbenejšie sú u mužov pánske tašky na adresu ktorých sa zvykne vtipkovať. Niektoré kožené kúsky ale vôbec nie sú smiešne.

404x202_33019b2d73252111d2a1c763cb014a29kožená taška

 

 

 

 

 

 

 

24764

24766

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako chlapom v minulosti, tak aj tým dnešným záleží na postave. Ženy sa totižto málokedy otočia za mužom, okolo ktorého sa trasie masa tuku. Ideál krásy, i keď nie univerzálny, sa väčšinou opiera o bicepsy, tricepsy, vypracovaný hrudník a zadok, no jednoducho o telo, ktoré je symbolom zdravia a sily. Svaly sa síce dajú aj kúpiť, ale to nemusí vždy dopadnúť ideálne.

neprirodzené svaly 2

neprirodzené svaly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Efektívnejšou, no najmä zdravšou cestou k vyrysovanému telu je upravený jedálniček, systematické cvičenie a športovanie, dostatok spánku a oddychu, no a poprípade nejaké tie výživové doplnky. Na výber máte z efektívneho kreatínu, ktorý telu dodáva silu a výbušnosť, proteínu, napríklad aj vo forme tyčiniek, ktorý pomáha svalom rásť, no a obľúbený je L-carnitín. Ten pomáha rýchlejšie spaľovať tuky. Tu však ešte prísnejšie ako inde platí, že všetkého veľa škodí.

Čo mužov robí krásnych sú bezpochyby vlasy a dnes veľmi atraktívne strnisko. Trendy sa síce stále menia, ale dôležitosť pánskych účesov zostáva rovnaká. Nie je im jedno, čo majú na hlave.

Keď sa účes podarí…

účes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A keď sa nepodarí…

účes 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K dokonalosti krásneho muža ešte patrí dokonalý úsmev. Najlepšie čistý a biely. Na to je tiež najlepšia zdravá a vyvážená strava, ale moderný svet myslí na to, že nie všetci holdujeme zelenine a tak vymyslel zubné pasty s bieliacim účinkom, alebo napríklad bieliacie zubné pásiky pre zuby ako z Hollywoodu.

Ako pre ženy, tak aj pre mužov však platí, že krásny obal bez obsahu je na nič. Nech už teda máte pár kíl navyše, šatník radiaci sa k móde 90-tych rokov, vlasy, z ktorých žiaden účes nevymyslíte, a úsmev, ktorý možno neoslepuje, u žien tak ako kedysi aj dnes boduje najmä charizma. Charizma a vernosť a dobré spôsoby a všetky tie veci, ktoré si jednoducho nekúpite. Buďte teda krásni, ale najmä zvnútra.

 

Via: magazin.atlas.sk | tumblr.com | wanda.atlas.sk | all4men.sk

 


Autor: Miriama Kralikova

Zdielať tento príspevok