Ako sa starať o zuby?


Pri predstave, že máte ísť k zubárovi, vám určite naskočia zimomriavky po celom tele. Určite sa nenájde nikto, kto by sa tešil na návštevu zubára. Bohužiaľ návštevy zubára sú v dnešnej dobe povinné (ak chceme mať zdravé zuby) a drahé. Postačí, keď si prídete dať vymeniť amalgámovú plombu a už sa vám peniaze z peňaženky vytrácajú.

 

Zubári sú v dnešnej dobe drahí, o tom niet pochýb. Ak už ale chcete mať dobré zuby, musíte dbať o starostlivosť. Iba vtedy vám nebudú vznikať zubné kazy. Nielenže by ste si mali kúpiť viac bieliacich pásikov, okrem toho by ste sa mali zamerať na skvalitnenie zubnej hygieny.

 

Pravidelná výmena zubnej kefky

 

Zubári nám odporúčajú meniť zubné kefky v pravidelných intervaloch. Na zubnej kefke sa hromadia baktérie, ktoré spôsobujú zubné kazy a ak ich nebudeme dôkladne dezinfikovať, môžeme očakávať zápal. Preto ak ste doteraz zanedbávali čistenie zubnej kefky a pravidelne si ju nevymieňali, mali by ste začať. Odporúčame zubné kefky meniť po jednom mesiaci. Na internete nájdete návody, ako si správne čistiť zuby zubnou kefkou. Inšpirujte sa nimi. Uvidíte, že ak budete svoje zuby pravidelne čistiť, nebudete mať kazy.

 

Niekedy vám ale ani správna hygiena úst nepomôže. Ak mali vaši rodičia v mladosti pokazené zuby, neočakávajte, že vy budete mať geniálny chrup. Samozrejme, robte pre to maximum, ale neočakávajte americký úsmev.

 

Pri hygiene úst nezabúdajte používať aj zubné nite alebo medzizubné kefky, ktoré vám odstránia zvyšky jedál, ktoré môžu spôsobovať zápal ďasien a neskôr paradontózu. Ak vás zaujalo bielenie zubov bieliacimi pásikmi, mali by ste si prečítať dôkladne návod, ktorý býva priložený k baleniu bieliacich pásikov.

 

Kedy aplikovať bieliace pásiky?

 

Bieliace pásiky aplikujte večer alebo poobede, pretože tesne pred použitím by sa nemali umývať zuby. Doba aplikácie zubných bieliacich pásikov záleží od konkrétneho druhu. Dôkladne si preto preštudujte návod.

 

zuby


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok