Ako sa zohriať, keď vám je stále zima?


Zimné obdobie pomaly prichádza. Niektorí sa z toho tešia, iní zase frflú, pretože im je stále zima. Ak patríte k tým, ktorým je stále zima, skúste vyskúšať tieto triky, ktoré vám pomôžu sa zohriať. Nemusíte každú chvíľu sedieť na rozhorúčených kachliach, aby ste sa zohriali.

 

Uvarte si minimálne pol litra bylinkového čaju

 

Aby ste sa zahriali, budete potrebovať horúce tekutiny, ktoré vás zahrejú a neuškodia vášmu tráviacemu systému. Odporúčame vám vypiť pol litra bylinkového čaju (najlepšie nazbierané a usušené bylinky). Skúste sa pri pití čaju aj naparovať. Napríklad repíkový alebo šalviový čaj uvoľní zahlienené dýchacie cesty. Nielenže sa zahrejete, ale sa aj vyliečite.

 

Poriadne sa oblečte

 

Aby ste sa zahriali, budete potrebovať hrubšie oblečenie. Dávajte si pozor, aby ste si zo skrine nevybrali síce tričká s dlhým rukávom, ale krátke nechrániace krížovú oblasť. Ak nechcete navštevovať nefrológiu a urológiu, bude potrebné, aby ste si dostatočne zahalili oblasť krížov, pretože práve v tejto oblasti sa nachádzajú obličky. Domácnosť zase príliš neprekurujte, pretože si spôsobíte syndróm suchých očí. Optimálna teplota napríklad v spálni by mala byť 18ºC. Nemusíte stále kontrolovať teplomery v izbách. Budete cítiť, či máte v domácnosti zimu alebo teplo.

 

Ak máte doma starý sveter alebo skôr obľubujete huňaté župany, určite si ich oblečte. Najmä pri čítaní alebo pozeraní televízie vás môže prekvapiť zima. Neradno sa zahrávať s výkyvmi teploty. Váš imunitný systém to pocíti. Ak máte doma zabudovanú krbovú vložku, využite teplo aj z nej. Vezmite si deku, partnera / partnerku a spravte si romantický večer pri praskajúcom ohni.

 

krb v izbe


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok