Ako si vybrať správnu veľkosť spodnej bielizne a podprsenky


Baby, poznáte ten skvelý pocit, keď prídete po dlhom dni konečne domov a môžete si rozopnúť podprsenku? Určite sa zhodneme na tom, že je to jeden z najpríjemnejších pocitov. Prečo je to však až tak veľká úľava? Zamysleli ste sa už niekedy nad tým? Prieskumy ukazujú, že vraj až 80% žien nosí zlú veľkosť podprsenky. Nie je práve to ten pravý dôvod, prečo prichádza ten oslobodzujúci pocit večer? Zlé veľkosti napríklad podprseniek vedú nielen k nepríjemným pocitom počas celého dňa, ale aj k bolestiam chrbta a iným zdravotným problémom. Preto sa teraz spolu s Bordom môžete pozrieť na krátkeho sprievodcu, ako si skutočne správne vybrať svoju veľkosť.

Takže ako vybrať dámsku spodnú bielizeň ktorá vám padne presne? Vysvetlíme si to v niekoľkých bodoch. Najprv sa zameriame na obvod hrudníka. Je dôležité si ho správne zmerať, najjednoduchšie sa to robí krajčírskym metrom. Stojte vzpriamene, aby ste minimalizovali všetky odchýlky. Pokojne poproste niekoho, aby vám s tým pomohol. Prvé číslo, ktoré potrebujete odmerať, je obvod hrudníka pod prsiami. Toto číslo vám určí číslo podprsenky. Zaokrúhlite ho nadol, ak vám nevyšlo presné, počítajte aj s elasticitou materiálu – časom sa každý materiál „roztiahne“, respektíve povolí. Ak chytíte zapínanie podprsenky a natiahnete smerom od chrbtice, mal by vzniknúť priestor tak max. na dva prsty. Správne by ste pri skúšaní mali podprsenku zapnúť na háčik, ktorý poskytuje najvoľnejšiu variantu. Ak zapnete novú podprsenku na háčik najtesnejší, v tej chvíli síce bielizeň sedí, ale postupom času, nosením a praním povolí a vy už nebudete mať kam ďalej zapínať. Určite nesmie zapínanie vzadu na chrbte byť neprirodzene vysoko, znamená to, že potrebujete inú veľkosť. Línia zadnej časti so zapínaním musí tvoriť pravý uhol s lakťami a byť uprostred chrbta.

bra

Druhé číslo, ktoré potrebujete, je obvod hrudníka cez prsia. Tieto dve čísla teraz od seba odpočítajte a číslo, ktoré vám vyjde, určuje veľkosť košíčkov. Tie najbežnejšie sú košíček A 12-14 cm, ďalej košíček B 14-16 cm, košíček C 16-18 cm a košíček D 18-20 cm. Veľkosť košíkov zužitkujete nielen pri nákupe podprseniek, košielok a korzetov.

Nezabudnite sa v podprsenke skúsiť aj hýbať, predkloniť, dvihnúť ruky alebo si sadnúť, predsa len ju nosíte počas väčšej časti dňa a ak nosíte tú správnu, nemali by ste ju absolútne cítiť.

Aby sme sa však vrátili k skvelému pocitu bez podprsenky, nezabudnite ani na pohodlné pyžamá a župany. Okrem toho však môžete potešiť svoju polovičku aj tým, že si doprajete zvlášť extravagantný kúsok dámskej spodnej bielizne, čím ho určite príjemne prekvapíte. Nastáva tu však možno jeden malý problém, aj keď len úplný detail.

brafit

Hanbíte sa v obchode si pýtať niečo sexi?

(Nielen) pre vás je potom skvelou voľbou nakupovanie v e-shope. Balíček vám diskrétne zabalia, preto zvedaví susedia vôbec nemusia vedieť, čo vám práve kuriér priniesol. Väčšina kúskov je vždy skladom dostupná, preto ani doručenie netrvá dlho. Ak by ste sa báli vysokého poštovného, tak vedzte, že na mnohých stránkach natrafíte na zľavy pri nákupe nad určitú hodnotu. No a ak si vyberiete kvalitný e-shop, určite vám ponúknu aj garanciu vrátenia peňazí či výmenu zdarma, pokiaľ by ste náhodou netrafili to správne číslo. Na týchto kvalitných stránkach však často nájdete aj sprievodcov veľkosťami, takže nakupovanie cez internet je to najjednoduchšie – navyše šetrí čas a nemusíte bezcieľne blúdiť po meste.

Veríme, že naše tipy vám aspoň v určitom smere pomohli sa zorientovať vo svete bielizne. Ako sme už spomínali v úvode, nejde len o estetiku a pocit pohodlia – ktorý je ale tiež veľmi dôležitý, správnym výberom si najmä chránite svoje zdravie. To máme všetci iba jedno.

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok