Ako upratovať, aby ste nemuseli na druhý deň znova?


Väčšina žien hľadá odpoveď na túto otázku, ale bohužiaľ vyše polovica z nich ju ešte doteraz nenašla. Samozrejme, všetko záleží aj od toho, koľko ľudí žije v domácnosti a v akej vekovej kategórii sa nachádzajú. Nemôžete očakávať vždy čistú domácnosť bez hocijakej smietky, keď máte doma malé dieťa. Ako teda upratovať, aby ste nemuseli na druhý deň upratovať znova od začiatku? Skúste tieto tipy a uvidíte, že upratovanie nebude pre vás nočnou morou.

 

Podlaha

 

Aby ste mali doma čisto, budete potrebovať začať od podlahy. Ak máte plávajúce podlahy po celom byte, zabudnite na to, že pri upratovaní budete podlahu zakaždým máčať. Plávajúce podlahy sa neodporúčajú príliš máčať, pretože priveľa vody by spôsobilo vznik plesní v škáričkách. Odporúčame vám podlahu utierať mopom nasucho a ak chcete predsa len podlahu prejsť namokro, handru si poriadne vykrúcajte. Dávajte si pozor na pavučiny v kútoch a pravidelne kontrolujte tieto miesta práve kvôli častému výskytu plesní.

 

Koberce

 

Občas sa nám pošťastí čosi vysypať alebo vyliať. Podlaha sa dá utrieť, ale ak sa vám podarí vyliať niečo práve na koberec, máte problém. Preto bude nanajvýš opatrní, noste tácky alebo sa radšej najedzte za kuchynským stolom. Hlavne nič nevylejte na koberec. Ľahké behúne odporúčame prášiť vonku (nie z okna).

 

upratovanie

Nábytok

 

Aby bol nábytok stále pekný, nemohli by sme sa ho dotýkať/ capkať ho. Odporúčame vám čistiť nábytok práve octovou vodou. Práve takýmto spôsobom ho zbavíte akýchkoľvek nečistôt. Okrem nábytku sa vám ale podarí zašpiniť aj všetky nábytkové kovania. Postačí vám navlhčiť si handričku, ktorú máte na okná a pretrieť všetky kovania. Nič zložitého.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok