Ako zvládnuť chladné zimné dni?


Obdobie vykurovania sa už začalo. Ranné hmly, dážď a skorý západ slnka väčšine z nás prekáža a len čakáme, kým sa zase nezačnú dni predlžovať. Bohužiaľ, tak skoro to nebude, preto sa musíme dostatočne pripraviť na toto sychravé jesennozimné obdobie, kedy väčšinu dňa strávime v teple v interiéri.

 

Zvýšte príjem vitamínov (najmä C)

 

Aby ste zvládli tieto škaredé jesenné dni bez ujmy, vreckoviek a škrábania v hrdle, budete potrebovať zvýšiť príjem vitamínu C. Vitamín C nájdete najmä v ovocí, preto ak doma nemáte žiadne ovocie, choďte si ho nakúpiť. Ak neraňajkujete, naučte sa si ešte večer pred spánkom nachystať ovocnú vitamínovú bombu (napríklad jablká s piškótami alebo len mix zdravého ovocia), ktorú nasledujúce ráno skonzumujete. Dávajte si však pozor, aby vám pri príprave jedla nevyprskla šťava na prírodný kameň na stene. Čistenie by nebolo minútovou záležitosťou.

 

Obliekajte sa

 

Aj keď je podlahové kúrenie zapnuté, neznamená to, že doma budete behať v kraťasoch a v tielku. Interiérovú teplotu prispôsobte svojim požiadavkám, ale dávajte pozor, aby ste miestnosť príliš neprekurovali, pretože váš organizmus to nemusí znášať najlepšie. Horšie by sa vám dýchalo, začalo by sa vám zívať a chcelo by sa vám spať. Chráňte si predovšetkým oblasť krížov a krku, pretože práve v týchto oblastiach pociťujeme najčastejšie intenzívne bolesti.

 

Ak máte travertínovú dlažbu, musíte počítať s tým, že vám bude počas zimy chladnejšie od nôh. Travertínová dlažba je prekrásna, ale cez zimu by nám viac vyhovovala plávajúca. Ak ale máte podlahové kúrenie, travertínová dlažba bude preň ako stvorená. Noste preto papuče a hrubšie ponožky, pretože aj od chodidiel dokážete ľahko nachladnúť.

 

kasel kychanie


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok