Angličtina – svetový jazyk, ktorý sa nám v živote zíde


Ovládať v dnešnej dobe minimálne jeden cudzí jazyk je pomerne výhodné a povedzme si úprimne, nevyhnutné. Keby sa vrátime o pár rokov dozadu a zamyslíme sa nad tým, čo mnohým ľuďom pomohlo dostať sa do úspešných firiem, odpoveď nebude iná ako cudzí jazyk. Cudzie jazyky a hlavne angličtina sú bránou do úspešných firiem. Stačí si prejsť na internete pár inzerátov a uvidíte, že vo väčšine inzerátov bude podmienkou ovládanie svetového jazyka – angličtiny.

 

Nie nadarmo sa hovorí, že angličtina je jazyk, ktorý sa nám v živote zíde. Už len keď vycestujete do zahraničia, budete to mať podstatne ľahšie, lebo nebudete mať problém sa dohovoriť. Samozrejme, že sa to dá aj bez znalostí jazyka. Budete sa ale musieť spoliehať na dorozumievanie sa rukami nohami. Niekedy sa vám podarí dohovoriť len ukazovaním, vo väčšine prípadov ale nie. Dajme si príklad: Budete si vedieť na dovolenke vypýtať kávu urobenú len v kávovare Jura?

 

Angličtina a deti

 

Keby ste sa pýtali viacerých lektorov, kedy by sa vám podarilo najrýchlejšie sa naučiť cudzí jazyk, konkrétne angličtinu, určite by vám odpovedali, že v detskom veku. Deti majú lepšiu pamäť a verte, či nie, dokážu sa lepšie naučiť anglické slová a frázy, ktoré dospelákom robia veľké problémy. Stačí, keď malé dieťa ponecháte v prostredí, kde sa hovorí cudzím jazykom. Uvidíte, že už po prvých dňoch začne reagovať na cudzie frázy. V prípade, že vy ako rodičia neviete cudzí jazyk, nahláste svoje dieťa na kurz angličtiny pre malé deti.

 

Angličtina a dospelí

 

V dospelosti je náročnejšie naučiť sa cudzí jazyk. Aby ste sa v pomerne krátkom čase naučili angličtinu, okrem toho, že budete chodievať na kurzy angličtiny pre firmy (ak si to vyžaduje váš zamestnávateľ), si sami vyberiete druhú jazykovú školu, o ktorej budete vedieť, že poskytuje dobré kurzy cudzieho jazyka. Teraz nie je dokonca problém nájsť si niekoho, kto má štátnicu z cudzieho jazyka a poskytuje kurzy.

 

anglictina kurzy


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok