Hidden Orchestra sa vracia do košickej Tabačky


Pred štyrmi rokmi ohúrili jeden zo stanov trenčianskej Pohody a ešte v tom istom roku spravili to isté v košickej Tabačke. Po čase sa Hidden Orchestra, jeden z výrazných reprezentantov niekdajšej nu-jazzovej scény vracia práve na východ Slovenska. V zrekonštruovanej Tabačke Kulturfabrik zahrá škótska štvorica okolo Joea Achesona so svojou audio-vizuálnou show už 19. novembra.

 hidden orchestra

Ako napovedá názov, Hidden Orchestra sú projektom, ktorý určite poteší fanúšikov legendárnych The Cinematic Orchestra, prípadne The Submotion Orchestra, Bonoba alebo Skalpelu. Hidden Orchestra tvoria atmosférickú hudbu, ktorá asociuje soundtracky k filmom, daždivé počasie Edinburghu a nebojí sa vstúpiť do vôd  jazzu, world music, hip-hopových produkcií, ambientu a elektroniky.

 

Výsledkom je hypnotický inštrumentálny mix, ktorý viac ako na výrazné momenty, stavia skôr na postupnom budovaní nálady. Okrem toho sú Hidden Orchestra mimoriadne aktívnym koncertným telesom, ich zohratosť, inštrumentálna zručnosť a prelínanie syntetických zvukov so živými nástrojmi sa prejavuje najvýraznejšie práve na pódiu. Jedným z poznávacich znamení Hidden Orchestra je využívanie hneď dvojice bubeníkov.

 

Skupina vznikla na konci minulej dekády ako Joe Acheson Quartet a debutovala v 2010 vydarenou platňou s príznačným názvom Night Walks. Aktuálnym počinom projektu je remixový album Reorchestrations, na ktorom Hidden Orchestra upravili mimo iných aj skladbu českého kolegu z vydavateľstva Denovali – Floexa – či vlastnej spoluhráčky, éterickej huslistky a klávesistky Poppy Ackroyd, ktorá s Orchestrom zavíta aj do Košíc.

Vstupenky na novembrovú akciu do Tabačky predáva sieť Ticketportal. Prvých päťdesiat vstupeniek stojí mimoriadnych päť eur, ďalších sto kusov bude stáť sedem a predpredajová cena sa následne zvýši na 12 eur, respektíve pätnásť v deň koncertu.

 

Web Hidden Orchestra

FB udalosť

Predpredaj

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok