Avengers: Vek Ultrona


 

Článok obsahuje spoilery. Ak ste film ešte nevideli a nechcete si pokaziť zápletku, ďalej nečítajte.

 

Konečne sme sa dočkali. Druhé pokračovanie úžasnej jednotky, no zároveň (dá sa povedať) aj pokračovanie všetkých ostatných Marvel filmov o superhrdinoch. Tak ideme na to.

Kino ma už pri ukážkach potešilo trailerom na film Mad Max s Tomom Hardym. Ak si pozriete ukážku, filmu nebude chýbať ani trochu akcie, dobrého hereckého obsadenia a super efektov. Nás, nedočkavých divákov v tmavej kinosále, tak pekne rozohral na začiatok Avengerov.

Avengers

Ak ste čakali nejaký pokojný úvod do filmu, kde budú samé dialógy, monológy a epická hudba v pozadí, boli ste na omyle. Udiala sa iba tá epická hudba. Už prvé minúty filmu nás vtiahli do super bojovej akcie s Avengermi, ktorý napádali výskumnú základňu Hydra s cieľom zobrať od nich Lokiho žezlo. Práve na tejto základni sa nachádzajú aj dvojičky, Wanda a Pietro Maximoffovci. Keďže sa Avengerom žezlo získať podarí, nasleduje jeho výskum. Vtedy nasleduje tá malá pokojná časť iba s epickou hudbou a dialógmi, ale je to natoľko zaujímavé, že im to berieme. A je tam hlavne Robert Downey Jr. Takže im to rozhodne berieme.

wanda and pietro

Pomedzi to prichádza pasáž, kedy sa aspoň čo-to dozvedáme o Ultronovi. Že je to program, ktorý by bol navrhnutý na ultimátnu ochranu zeme pred mimozemskými stvoreniami. S umelou inteligenciou v ňom.

lokiho žezlo

Veľmi prekvapivo, Tonymu sa to podarí. Vytvorí samostatne mysliaci stroj, Ultrona, ktorý má chrániť zem a podliehať Avengerom. No keďže Ultron nie je iba slepo nasledujúci stroj, cez internet sa dozvie o Avengeroch všetko, čo sa o nich dozvedieť môže a rozhodne sa ich zničiť. Ta dá, nový záporák na svete.

ultron

Dvojka je veľmi podobná, ale zároveň dosť rozdielna od jednotky. Režisér je stále Joss Whedon, čo je určitá kapacita medzi režisérmi, čiže pod svoju nastavenú úroveň by určite nešiel. Vo filme sa nachádza kopec vtipných momentov (pokojne aj uprostred bojovej scény), no tentoraz sme konečne mohli nahliadnuť aj pod povrch hlavných postáv. O Thorovi vieme takmer všetko, nič prekvapivé nám Whedon ukázať nemohol, avšak konečne sme dostali pohľad do minulosti Čiernej Vdovy. Ako bola vychovaná, cvičená, upravená. Malá scéna s Peggy Carter nám (mne) vohnala slzy do očí, len aby som ich rýchlo prežmurkala a otvárala ústa nad ničivou silou Hulka, ktorý v desnom zúrivom záchvate zničil polku mesta. Pekné.

Takže okrem akcie sa môžete tešiť na kopec zábavných situácií, úžasnú kameru a nádherný vizuálny zážitok. A príbeh. Hlavne príbeh.

Minút peniaze a ísť do kina sa na tento film rozhodne oplatí. Fanúšikovia, bežte :)

Hodnotenie Bordu: 10/10

P.S. Naozaj dúfam, že po super výkone Paula Bettanyho ako Visiona si ho Hollywood ako herca začne všímať viac. Zaslúži si to.


Zuzana Nikorovičová

Autor: Zuzana Nikorovičová

Zdielať tento príspevok