BARTEK PENER ŚWIĄTECKI – PLANNED FREESTYLE


21. 8. – 20.9.2015 / ŠOPA GALLERY

 

Diela Bartka Świateckého (PL) prezentované na výstave „Planned Freestyle“ predstavujú geometrické abstraktné obrazy, v ktorých nenájdeme jednoznačné odkazy alebo významy smerujúce k prírode. Konštrukcia obrazov sa opiera o geometrické zoskupenia a hranaté formy, odvolávajúce sa na futuristické architektonické projekty. Obrazy sú estetickou, farebnou víziou, oslobodenou od dominancie subjektu alebo kontextu a jeho vplyvu nad konečnou podobou diela.

pener2

Bartek Świątecki, známy taktiež pod pseudonymom Pener je od roku 1996 v Poľsku spájaný s tvorbou graffiti a street artu. Svoje vysokoškolské štúdium maľby absolvoval s vyznamenaním v roku 2006 na univerzite Mikuláša Koperníka v Torúni. Z týchto dvoch biografických faktov prirodzene vyplýva charakteristická črta tvorby tohto autora, ktorou je kombinovanie tradičných maliarskych techník s technikami graffiti.

 

Bartek Pener Świątecki má za sebou desiatky samostatných a skupinových výstav v Európe a USA. V Košiciach sa autorsky podieľal na vzniku dvoch muralistických diel v rámci projektu občianskeho združenia Street Art Communication.

 

http://www.swiatecki.pl/

https://www.behance.net/pener

 

Vernisáž výstavy: 21.8. o 19:00 hod.

Výstava potrvá od 22.8. – 20.9.2015

Otváracie hodiny: pondelok – piatok od 14:00 – 18:00

Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice

https://www.facebook.com/sopagallery

 

Táto výstava vznikla za podpory MK SR a Nadácie Tatra Banky. 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok