Biokozmetika – áno!


Umelé konzervanty, arómy, farbivá, sladidlá či dochucovadlá – široká škála toho, čo všetko chemické sa nachádza v nielen v kozmetike, ale aj potravinách, s ktorými sme v priamom kontakte každý deň. Mohli by sme povedať, že dnes sa takáto nežiadaná chémia nachádza všade okolo nás. Je to ale naozaj dobré a vhodné pre naše telo, aby sme ho neustále vystavovali takýmto vonkajším vplyvom?

Všetky tieto umelé prídavky do kozmetických prípravkov, či potravín, ktoré konzumujeme každý deň, určitým spôsobom pôsobia na naše telo. Pozrime sa napríklad na najväčší orgán nášho tela – kožu, ktorej primárnou funkciou je obaliť a ochrániť naše telo. Z veľkej miery však aj my ovplyvňujeme, čo sa cez ňu dostane. Nedávne štúdie dokázali, že cez kožu priamo do krvného obehu dokáže preniknúť až 60% látok, ktoré si na pokožku aplikujeme.

biokozm

Zamyslite sa teraz nad tým, koľko prípravkov denne používate? Ráno – umyjete si tvár pleťovou vodou, vyčistíte zuby zubnou pastou, na vlasy nastriekate lak. Počas dňa si niekoľkokrát umyjete ruky mydlom, niektoré situácie zachraňuje antibakteriálny prípravok, prídete večer domov a aplikujete šampón, balzam či masku na vlasy, sprchový gél a možno aj tužidlo. Je toho kvantum, však? Čítali ste si preto niekedy zloženie svojich kozmetických produktov?

Ak ste sa práve teraz zhrozili nad tým, koľko škodlivín dobrovoľne vpúšťate do svojho organizmu, máme pre vás malý tip – návrat k prírodnej harmónii. Na trhu sú stále viac a viac populárne bio kozmetické prípravky, ktoré sa zdržiavajú škodlivej chémie a sú pripravené na skutočne prírodnej báze. Obsahujú suroviny výlučne prírodného rastlinného a minerálneho zloženia, napríklad rozličné prírodné esencie a rastlinné oleje výlučne bez pridaných syntetických chemických látok, napríklad ropného pôvodu.

biokozm2

Dôvodov, prečo používať nechemickú kozmetiku je teda naozaj mnoho. Pri jej výrobe sa sledujú všetky faktory, a tak si môžete byť istí, že prípravky označené certifikátom kvality a pravosti neboli pestované pomocou pesticídov a umelých hnojív, ale organickým a ekologickým spôsobom. Pôda, kde sa pestovali rastliny, ktoré obsahuje výsledný produkt, musí byť zbavená všetkých škodlivín a chemických prísad. Prípravky nesmú zahŕňať žiadne umelé syntetické látky ani látky ropného pôvodu, a navyše ich nájdete v eco-friendly baleniach, ktoré sú bezpečné pre naše životné prostredie.

kde teda zohnať biokozmetiku, teda tú skutočne prírodnú kozmetiku, raw a bio potraviny? V súčasnosti už existujú mnohé kamenné obchody, ktoré sú stále  možno kdesi zašité, no pozornému oku ani malá predajňa neunikne. Pohodlný nákup vám ale zabezpečí aj škála internetových e-shopov, ktoré ponúkajú veľký výber spomedzi mnohých produktov.

Na záver už snáď len dodávame, že aj napriek tomu, ako desivo znejú slová ako parabény a éčka, netreba zabúdať, že všetko je potrebné vnímať s mierou. Dokázali by ste sa totiž otráviť aj vitamínom D, ak by ste zjedli naraz veľa rybieho tuku, či vodou, ak by ste mali chuť na päť litrov odrazu.

Via: vitarian.sk | zdravie.sk | bio-24.sk


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok