Buďte FLY – cvičte FLYFIT


Pamätáte sa, ako ste v detstve radi lozili po stromoch, robili premety, hojdali sa, či viseli dolu hlavou? V dnešnej uponáhľanej dobe, ktorú trávime v škole, kanceláriách či zhrbení za počítačom do pokročilých nočných hodín sme na tieto, vtedy tak prirodzené, aktivity takmer zabudli.
Flyfit je cvičenie, ktoré vám toto všetko umožní. Vychádza z rôznych techník pilatesu, kalanetiky, baletu, gymnastiky, no predovšetkým z antigravity jogy. Pri cvičení totiž trávite väčšinu času vo vzduchu. Základom Flyfitu je hammock, mäkká elastická tkanina, v ktorej sa môžete hojdať, sedieť, stáť, či visieť. O bezpečnosť sa určite netreba obávať, má nosnosť až 500 kilogramov, a tak si v nej môže zacvičiť naozaj ktokoľvek.

Čo sa týka samotného cvičenia, to prebieha v pokojnom tempe, pričom sa kladie dôraz na techniku vykonávaných prvkov a precízne zapájanie jednotlivých svalov. Flyfit ponúka širokú škálu cvikov, od posilňovacích až po také, pri ktorých si uvoľníte celé telo. Dôležité je, že využívate len váhu vlastného tela a učíte sa ovládať ho. Už po prvom cvičení sa cítite uvoľnenejší a zrelaxovaní, no neznamená to, že by ste svoje svaly zanedbali. Tie sa o slovo prihlásia hneď na druhý deň. Flyfit navyše napomáha k lepšej funkcii metabolizmu a vďaka polohe dolu hlavou sa vám uvoľnia všetky medzistavcové svaly. Aj keď sa Flyfit na prvý pohľad môže zdať náročný, pod dohľadom cvičiteľky by vám žiadny prvok nemal robiť výrazné problémy.

Fly FIT training/cvicenie

Toto cvičenie je určené pre všetky vekové a váhové kategórie a takisto si ho zamilujú aj deti. Vyhnúť by sa mu však mali tehotné ženy a ľudia s príliš vysokým krvným tlakom. Z dlhodobého hľadiska vám Flyfit napomôže zregenerovať a prekrviť celý organizmus, zbavíte sa bolestí chrbta, vaša chôdza bude pružná a vzpriamená a endorfíny, ktoré sa pri cvičení uvoľňujú vám dodajú energiu a dobrú náladu.

 

Autor: Barbara Školoutová
Zdroje: fly-zone.sk | abysportnebolel.sk | webmagazin.sk


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok