Naplňte svoje sny!


Poznáte to. Váš život by mohol byť o niečo krajší, keby ste konečne schudli, našetrili na nové auto, alebo aspoň nechali vymaľovať. Možno vo svojich najkrajších predstavách ovládate ešte o jeden svetový jazyk viac, lepšie sa obliekate a máte viac priateľov. Sny by aj boli, no akosi nie a nie ich preniesť do skutočnosti. Spoznali ste sa za týmito riadkami? Ak áno, nevešajte hlavu. Chýba Vám len motivácia!

Motivačný diár

Aby ste boli svojim snom o čosi bližšie, musíte si začať svoje najkrajšie predstavy o sebe vizualizovať. Mnoho ľudí si založilo takzvaný motivačný diár. Ide o bežný diár, kde si denne zaznamenávate svoje sny a túžby, určujete si cieľe, ktoré chcete zdolať a každý deň píšete do diára, čo ste dnes pre splnenie sna urobili. Nikdy nepíšete negatívne veci! Vždy nájdete na každom dni len to pekné a optimistické!

Ako na to? Pripravte si staré časopisy, nožnice  a lepidlo

Ak je Vašim snom, zbaviť sa nadbytočných kilogramov, určite si jasný cieľ. Na príklad: „Do konca septembra budem vážiť o 10 kilogramov menej ako dnes“. Vpíšte ho do diára a k tejto predstave vystrihnite a následne nalepte obrázok, ktorý Vás namotivuje: Fotka štíhleho tela, nádherné plavky, šaty, ktoré si oblečiete. Každý deň si píšte do diára, čo ste zjedli a ako dlho ste cvičili. Rátajú sa aj maličkosti, ako prechádzka so psom a použitie schodov miesto výťahu!

Naša čitateľka Mirka si vedie takýto motivačný diár už dlho. „Chcela som schudnúť. Rozhodla som sa, že budem každý deň bicyklovať a do diára som vždy vpísala počet minút  strávených na bicykli. Keď som videla, ako sa čas stále stupňuje a ja stále viac a viac športujem, cítila som sa veľmi dobre! Stačilo prelistovať diár a keď som videla, koľko času som do lepšej postavy investovala, nechcela som sa vzdať. Schudla som krásnych osem kilogramov. Odporúčam všetkým!“

Diár pomôže zlepšiť postoj k životu

Zarytí pesimisti by si mohli takýto diár založiť tiež. Zdá sa Vám, že Vaše dni ubiehajú ako voda a nič zvláštne sa nedeje? Mýlite sa! V živote každého človeka sa vyskytujú aj banality a maličkosti, ktoré sú dôvodom na radosť. Kúpili ste si na ceste z práce dobrú zmrzlinu? Šup s ňou do diára. Motivačný diár obsahuje všetko dobré a pekné, čo je a bude súčasťou Vášho života. 

Začnite odbúravať škodlivé myšlienky a strachy

Väčšinu ľudí delí od naplnenia svojich túžob presvedčenie, že na to nemajú. Buď nie sú príliš silní alebo šikovní, aby niečo dosiahli, alebo sa skrátka považujú za smoliarov, ktorým sa nikdy nič nepodarí. Zabudnite na takéto myšlienky! Každý deň urobte maličkosť, ktorá tieto pochmúrnosti na vždy odoženie! Usmejte sa na predavačku v obchode. Uvoľnite miesto v autobuse staršiemu. V reštaurácií si nechajte vymeniť jedlo, ak s ním nie ste spokojní. Vybavte nepríjemný telefonát! Vidíte všetky tie veci? Ste milý, ohľaduplný a navyše silný človek! 🙂

 

Jedna múdrosť hovorí: Neboj sa byť úžasným! A to je všetko. To stačí. Tak veľa šťastia!


Autor: Katarina Mikulova

Zdielať tento príspevok