Byť IN je luxus


Podľa istých neformálnych rečí zarába módny priemysel viac ako ten zbrojársky. Koľko peňazí štáty investujú do armádneho vybavenia, je nič oproti tomu, koľko zvyšok sveta míňa na módu. Byť moderným človekom je v skutku nákladná vec. Najmä ženy sa stretávajú s čoraz viac narastajúcim nátlakom médií, ktoré nekompromisne diktujú každých pár týždňov doplniť svoj šatník. Ceny nových šál, topánok či kabeliek pritom dosahujú astronomické výšky!

Kabelka v cene nájomného

„Milujem kabelky od Michaela Korsa! Sú dokonale prepracované!“, výskala jedna moja kolegyňa. Neskôr utrúsila, že na novú kabelku od módneho dizajnéra jej „trošku“ prispel priateľ – sto eurami. Zdá sa Vám to priveľa? Nová stredne veľká kabelka od Michaela Korsa vyjde dámy v priemere na 270eur! Takýto dizajnérsky kúsok je pritom vychýreným úlovkom už aj v uliciach Bratislavy. Pod Michalskou bránou, v Auparku či Eurovei sa na kabelkách mnohých žien leskne zlatý prívesok „MK“. Drahý Michael Kors je bezpodmienečným hitom sezóny!

Šaty robia človeka

Už od dávnoveku sa traduje, že šaty robia človeka. Sociológia má pre tento fenomén aj názov a ten znie: demonštratívny konzum. Podľa slávneho teoretika Thorsteina Veblena sa drahými šatami a doplnkami demonštruje príslušnosť k „vyššej vrsve“. Vyrovnaný človek bez tendencie robiť rozdiely medzi bohatými a chudobnými by teda podľa tejto teórie nemal trpieť módnou mániou. Niekedy je však pre nás menej dôležité, čo si myslíme my. Urobiť dobrý dojem na druhých je takisto silným motívom k nákupnému ošiaľu a to najmä ak sa jedná o dôležité situácie, ako je pracovný pohovor. Kvalitné materiály budia dojem vzácnej osoby, ktorá má vkus a vysoké sebavedomie.

Aj outlet sa ráta!

Ak nepatríte k milionárom, alebo Vám jednoducho zdravý rozum nedovolí míňať ťažko zarobené peniaze za predražené značky, siahnite po outletoch. Azda najznámejší je rakúsky Parndorf, kam každodenne mieria tisíce ľudí z celej strednej Európy. Produkty obľúbených značiek ako Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Gant a iné tú nájdete za neporovnateľne nižšie ceny, ako býva zvykom. Pre tých, ktorým sa nechce cestovať a nebývajú ani blízko veľkých miest, odporúčam on-line obchod ASOS. S trochou jednoduchej angličtiny nájdete na tejto stránke všetko, čo potrebujete a módne kúsky k Vám z Londýna pricestujú celkom zadarmo!


Autor: Katarina Mikulova

Zdielať tento príspevok