Chystáte sa organizovať rodinnú oslavu? Poradíme vám pár tipov, ako pripraviť dokonalú oslavu, na ktorú nikto nezabudne


Organizácia oslavy nie je veru ľahká takmer pre nikoho. Vyžaduje si investíciu veľkého množstva času na úkor svojho vlastného voľného času. Výsledok ale musí stáť za to. O to viac sa snažíme, ale bohužiaľ niekedy sa vie niečo pokaziť. Ako teda zorganizovať oslavu, aby bolo všetko v čo najlepšom poriadku? Okrem toho, že pre svojich hostí pripravíte prekvapenie (napríklad UV show, kúzelníka a niečo podobné), dodržiavajte nasledujúce rady.

 

Vyberajte miesto v predstihu

 

Aby ste si dopriali oslavu v peknom prostredí, potrebujete si v dostatočnom predstihu vyberať miesto. Nezabúdajte, že nie ste jediný, kto oslavuje a že ak chcete naozaj krásne miesto, budete musieť obvolávať hotely a penzióny aj pár mesiacov pred plánovanou oslavou. Vyberajte si miesto, ktoré nebude pre všetkých pozvaných ďaleko. Ak bývate napríklad v okolitých dedinách pri Žiline, vyberajte si miesto na oslavu v Žiline. Je neďaleko, je to mesto a ponúka podstatne väčší výber miest, kde si budete môcť dovoliť zorganizovať veľkolepú oslavu.

 

Neutrálne menu, možnosť švédskych stolov

 

Každému chutí niečo iné. Treba si uvedomiť, že určite sa nájde niekto, komu sa menu nebude páčiť. Aby ste sa vyhli takýmto sťažnostiam, odporúčame vám vyriešiť to takto: naservírujte klasické kuracie prsia na prírodno, ryžu, zemiaky a zeleninovú oblohu. Polievku zvoľte vývarovú – buď slepačiu alebo hovädziu. Takýmto menu dokážete nasýtiť podstatnú väčšinu hostí. V prípade, že niekomu aj tak neulahodíte, odporúčame naservírovať pestré švédske stoly, na ktorých nebudú chýbať klasické jedlá – chleba s masťou a cibuľou, klobásy, jaternice a iné slovenské špecialitky. Nezabúdajte aj na niečo ľahšie – zeleninové šaláty, ovocné šaláty a samozrejme nesmú chýbať ani koláče a zákusky.

 

Oslava mimo centra, v objatí prírody

 

Pri predstave, že máte organizovať oslavu, sa vám určite krúti hlava od povinností, ktoré vás čakajú a neminú. Odmenou ale bude spokojnosť hostí. Ak chcete príjemnú atmosféru na oslave, určite budete potrebovať zvážiť aj výber miesta, kde sa bude samotná oslava konať. Ovplyvňovať priebeh oslavy nebudú len samotní hostia, ale aj okolité faktory – ruch z ulice, okolité podniky atď. Najlepšie je organizovať oslavu mimo centra mesta, najlepšie v blízkosti prírody. Mimo centra môžete organizovať oslavu v takmer každom veľkom meste. Aj samotná Žilina ponúka ubytovanie na okraji centra, kde nie je až taký veľký ruch.

 

ohnostroje vancouver canada


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok