Čítate pomaly? Čo tak 1000 slov za minútu


bord

Tím vývojárov v začínajúcej  firme SPRITZ má revolučnú víziu. Ponúka úplne iné čítanie textov; namiesto priemerných 220 slov za minútu, by sme pomocou ich metódy mali čítať minimálne rýchlosťou 250 slov. Čo sa na prvý pohľad nemusí zdať ako obrovský rozdiel, ale napríklad 819 stranovú knihu zo série ,,Game of Thrones“ by sme mali s novou technológiou zvládnutú po menej ako piatich hodinách. To je celkom solídny čas.

Doterajšie výskumy ukazujú, že takmer každý sa dokáže po krátkom tréningu priblížiť rýchlosti 1000 slov za minútu, ktorú zvyčajne dosahujú iba tí najšikovnejší spomedzi čitateľov. Čo sa týka rýchlosti, „spritzovať“ môžete v 250, 300, 350, 400, 500 alebo hardcore štýlom – 1000 slov za minútu. Ako som si to vyskúšali na vlastnej koži, po asi dvoch minútach som vládal čítať rýchlosťou 500 slov za minútu.

Ako to vlastne funguje? Je to veľmi jednoduché. Namiesto toho aby ste očami prechádzali po riadkoch a stranách, SPRITZ vám servíruje slovo po slove priamo pred vás. Slová sú špeciálne zoradené tak, aby ste zrak mali upriamený presne na jedno miesto. Jedinou nevýhodou je to, že si nemôžete pozrieť už prečítaný alebo následujúci text. Funkcia sa dá iba spustiť a pozastaviť.

Vývojári dúfajú, že v priebehu následujúcich rokoch sa im podarí zaplniť 15% trhu. Technológia by samozrejme mala fungovať na mobiloch, smartfónoch, tabletoch, hodinkách aj počítačoch. V prvej fáze sa technológia objaví na displejoch zariadení Galaxy S5 a Gear 2 od Samsungu, už teraz však vzniká komunita vývojárov, ktorí môžu novinku zakomponovať do svojich softvérov.

Vyskúšajte si rýchle čítanie na >> http://www.spritzinc.com/about/

spritz_r453

Via: digitaltrends.com


Autor: Kristof Budke

Zdielať tento príspevok