Converse #sneakerswould


S mojou najlepšou kamarátkou sa priatelíme už od škôlky. Padli sme si do oka hneď v prvý deň a odvtedy to spolu ťaháme deň čo deň. Materskú školu vystriedala základná, a po deviatich rokoch sme znova dreli lavice spolu na gymnáziu. Spolu sme sa učili, zabávali, chodili von. Spoznávali život, svet a samé seba. Niet preto divu, že okrem všetkých tých spoločných vecí sme neustále počúvali aj rovnakú hudbu.

Samozrejme, v čase, keď s nami začali trepať hormóny sme sa rozhodli, že chceme vidieť našu obľúbenú kapelu. Keďže sme však bývali v riadnom zapadákove, o nejakom koncerte sme mohli maximálne snívať. Jedno šťastie, že sme nehádzali flintu do žita.

Ak niečo človek chce, musí za tým kráčať, aj keby mal podchvíľou ísť hlavou proti múru. Preto sme si online vyhliadli termín v ich koncertnej šnúre, ktorý by nám vyhovoval – miesto sme neriešili. Mali sme chuť zažiť niečo nezvyčajné a skvelé, nasledovať svoj cieľ a byť nespútané, skrátka, okúsiť tú atmosféru, keď sa vám hudba dostáva do žíl, zjednocuje sa s pulzom a vy nevnímate nič iné, iba úplnú pohodu, spokojnosť a vyrovnanosť.

Mali sme to šťastie, že s rodičmi sme všetko dohodli, a preto nemali problém nás pustiť aj na druhý koniec republiky. Nebudem písať zbytočne kvetnaté reči o tom, ako sme si veľmi užili koncert – určite si to vie každý jeden z vás predstaviť. Tie nezabudnuteľné zážitky, skákať do rytmu s davom a vychutnať si každý jeden tón. A ako správne fanúšičky sme si po vystúpení museli ísť do zákulisia vypýtať autogramy našich platonických lások.

Čakali sme v rade síce dlho, no oplatilo sa. Chalani boli k nám veľmi milí – to by človek možno ani nečakal, že úspešní ľudia nebudú prehnane sebavedomí. Prehodili sme pár zdvorilostných fráz, no keď sa dozvedeli, že sme kvôli nim precestovali až takú diaľku, boli veľmi polichotení. Dokonca sa stalo čosi, čo nikto z nás nečakal – chlapci nás pozvali na súkromnú after party! O niečom takom by sme si nedovolili snívať ani v tých najdivokejších snoch.

Vypadli sme s nimi kamsi na byt, v cudzom meste, cudzie baby, s cudzími ľuďmi. Aj keď by nás možno mal opantávať strach, vo vnútri sme vedeli, že sa nemáme čoho báť. Jednoducho sme si užívali, na nohách žiadne ťažké lodičky, len pohodlné conversky a svet bol gombička.

Nikdy sme sa neriadili zväzujúcimi pravidlami – aj preto si myslím, že sa nám čosi takéto prihodilo. Ak sa dokážete odpútať od všetkého (alebo aspoň väčšiny) negatívneho, prídete na to, že svet je vlastne krásne miesto, kde si môžete svoju krátku chvíľu, ktorú tu strávite, vychutnať naplno, plnými dúškami, dýchať zhlboka a vrieskať na plné pľúca, alebo len tak v tichosti sedieť pri zapálenej sviečke a rozjímať, tešiť sa z toho, že sme.

converse

converse2

Sneaker je taký človek, ktorý dokáže odhodiť všetky svoje zábrany a ponoriť sa do niečoho úplne neznámeho. Sneaker je taký človek, ktorý ešte o tretej poobede tancuje rovnako s chuťou ako o tretej ráno na parkete v klube. A vo svete plnom nudných topánok ja nechcene normovaných ľudí je to jeden z mála závanov niečoho sviežeho.

Ukáž tiež svoj príbeh, originálne kreácie a momentky. Pridaj k svojim spontánnym fotografiám, videám či sloganom hashtag  #sneakerswould a vyhraj balíček Converse s teniskami a vstupenkou na novembrový koncert v Converse skúšobni v rámci projektu Keep Prague Loud. Samozrejme, víťazovi zo Slovenska zaplatí Converse cestu a tiež ubytovanie v Prahe!


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok