Detaily, ktoré prispôsobia interiér aktuálnemu ročnému obdobiu jeseň/zima


Či už si to uvedomujeme, alebo nie, podvedome sa snažíme obmieňať dekorácie v interiéri tak, aby sme ich prispôsobili aktuálnemu ročnému obdobiu. Momentálne u nás prevláda jeseň a aj keď to na prvý pohľad nevyzerá, zima sa k nám pomaly, ale isto blíži.

 

Viete ale čo rozhoduje o atmosfére aktuálneho ročného obdobia vo vašom interiéri? Rozhodujú tieto detaily.

 

Deky, závesy

 

V sezóne jeseň/zima sa snažíme vyhľadávať a nakupovať tzv. teplé dekorácie. Vzhľadom na to, že sa skoro stmieva a za oknami prevláda chladné počasie, máme chuť sa zababušiť do niečoho teplého a zároveň sa obklopiť niečim teplým. Prirodzene vyťahujeme teplé deky – pletené z hrubej priadze alebo vyrobené z kvalitnej ovčej vlny. Zaťahujeme kvalitne spracované závesy vo farebnom prevedení ladiacemu k farbe stien a dekorácií a chceme sa schúliť do teplého pelechu vytvoreného na sedacej súprave a na posteli.

 

Interiér vašej domácnosti prispôsobíte aktuálnemu ročnému obdobiu aj týmito dekoráciami – dekami, závesmi, pletenými dekoračnými vankúšmi.

 

Vázy s jesennými plodmi

 

To, čo nám dá príroda, je najkrajšia dekorácia. Práve teraz, kedy vonku prevláda jeseň a blíži sa zima, by ste mali využiť dobré počasie a ísť do prírody nájsť si typické jesenné „plody“ – šípky, žalude, gaštany, čečinu, usušené farebné listy. Doneste si domov niečo z tohto a vytvorte si vlastné dekorácie, ktoré môžete umiestniť na jedálenský stôl, na ktorom si našiel svoje miesto aj pekný a hlavne dostatočne dlhý behúň na stôl vyrobený z pevného materiálu – bavlny alebo ľanu.

 

Kožušinové koberce

 

Ku krbu, alebo aj ku posteli by ste mali umiestňovať teplé kožušinové koberce. Neprekrývajte nimi celú vinylovú podlahu, ale skrášlite ju takouto obyčajnou a hlavne nie príliš drahou dekoráciou. Vytvárajú pocit tepla a v prípade, že radi trávite čas sedením na podlahe, zohrejú vaše intímne partie a ochránia ich pred prechladnutím.

koberce


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok