Dollangangerovská sága 2. diel


Cathy vychováva svojich synov s Paulom, za ktorého sa vydala, ale po troch rokoch ich šťastia Paul zomrel. Chris a Cathy vymyslia dokonalý spôsob, aby mohli byť spolu tak ako  to bolo kedysi.

Stačí sa presťahovať do Kalifornie. Tam začali obaja tvrdiť,že Chris je Paulov mladší brat.

Manželstvo lekára a bývalej baletky, ktorá vedie baletnú školu, je dokonalé. Jory zdedil talent po Cathy a Julianovi, svojom skutočnom otcovi a Bart je veľmi zvláštne dieťa, ktoré stále niečo predstiera.

2

Cathy túži po dieťati, a keď zomrie jej bývalý študent pri autonehode, snaží sa presvedčiť Chrisa, aby si adoptovali jeho malú dcérku Cindy. Po veľkej hádke Chris rezignuje. Cindy si získala lásku všetkých okrem Barta, ktorý ju znenávidel, lebo jej Cathy venovala viac pozornosti. Bart sa vždy cítil odstrkovaný, veril, že všetci majú radšej Joryho a Cindy ako jeho. Nenávidel i Chrisa, lebo nebol jeho otec.

Deväťročný Bart sa cíti odstrčený, a keď sa do susedného domu prisťahuje záhadná dáma v čiernom závoji, získa si jej lásku. Dáma v čiernom nie je nikto iný ako Corrine, ktorú prepustili z psychiatrie.. Bart mal Corrine rád, cítil sa byť chcený a spriatelil sa aj s komorníkom Johnom Amosom, ale Jory sa starej mame vyhýbal. Napriek všetkému nič neprezradil a venoval sa baletu. Zaľúbil sa do baletky Melody.

Z Barta sa stal zlý človek, lebo mu John Amos dal denník Malcolma Foxwortha. Denník spôsobil, že znenávidel ženy a stal sa krutým chlapcom. Dokonca aj Cathy sa ho začínala báť.

Jory je dobrý tanečník a Cathy si chcela aspoň raz zatancovať s Julianovým synom. Pri vystúpení sa zraní a musí prestať tancovať, a tak začne písať knihu o svojom živote. Bart jej kradol stránky a odhalil, že je Chrisova sestra. Cory sa to tiež dozvedel, ale pochopil ich.

John Amos využije Barta, a keď Cathy odhalí, že jej matka býva vedľa nej,ide za ňou. Chcela iba ochrániť svoju rodinu, ale John Amos ich zamkol  v pivnici a iba Bart mal kľúče. Corrine povie Cathy,že kým boli v podkroví, otec ju presviedčal, že sa nemali narodiť, a že tým arzénom ich nechcela zabiť,ale oslobodiť. Cathy začne mať halucinácie a Corrine ju utešuje. Počas ich hádky prevrhla Cathy sviečky a dom začal horieť. Našťastie si Bart uvedomil, že ich má rád, odomkol ich a utekal po pomoc. Corrine a Cathy boli slabé, ale Corrine vynaložila všetky sily na záchranu dcéry. Cathy matke odpustila. Po smrti Johna Amosa a Corrine spravovali Cathy s Chrisom majetok po matke.

O pätnásť rokov Bart postavil vernú kópiu Foxworth Hallu a usporiadal večierok na svoje narodeniny. Dovtedy tam mali prísť Cathy s Chrisom. Prišli aj Jory s tehotnou manželkou Melody a Cindy. V dome bol aj Joel, údajne mŕtvy brat Corrine, ktorého Cathy vyhnala kôli jeho presvedčeniu, že Boh je krutý a neodpúšťa hriechy.

Počas Melodinho a Joryho tanca na večierku sa stane nehoda a Jorymu ochrnú nohy. Cathy vynakladá všetky sily, aby Jory neskončil ako jeho otec, lebo Melody bola slabá a nezniesla pohľad na manžela. I keď sa Jory vrátil z nemocnice, Melody ho takmer nenavštevovala, trápili ju depresie a mala pomer s Bartom. Po pár mesiacoch prišli na svet Darren a Deidre. Melody nebola dobrá matka a opustila deti aj Joryho, lebo ich manželstvo bolo založené na tanci. Cathy najme Toni, aby jej pomáhala s dvojičkami a tá sa zamiluje do Joryho, vydá sa zaňho a čaká s ním dieťa.

Chris zomrel pri autonehode a Cathy sa s tým nedokázala zmieriť. Deväť mesiacov po jeho smrti zomrela v podkroví vyzdobenom ako v čase, keď tam žili. Zanechala po sebe list a posledný rukopis.

Dollangangerovská sága jej smrťou skončila.

 

Autor: Bibiána Kristína Danitová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok