Dovolenka (aj) pre štvornohých miláčikov


Tohtoročná letná sezóna je v plnom prúde a bola by škoda nevyužiť krásne slnečné dni na pár dní zaslúženého oddychu. Aj vy sa tešíte sa na stanovačku, relax pri mori či spoznávanie Slovenska, no radosť vám kazí štvornohý miláčik, ktorý na vás oddane pozerá svojimi veľkými, smutnými očami? Priatelia a známi sú preč alebo nemajú čas a vám je ľúto nechať milého chlpáča samého doma, aj keby mal mať zabezpečené každodenné kŕmenie a vychádzku. Čo teraz? Našťastie existuje riešenie, ktoré oceníte nielen vy, ale najmä štvornohý člen rodiny. Zvierací hotel!

Kým vy budete oddychovať po svojom, o vášho psíčka či mačičku bude zaručene dobre postarané. Ak práve nebude cvičiť na bežiacom páse alebo sa chladiť v zvieracom bazéne, dozaista bude relaxovať pri televízore alebo si bude trénovať svoje schopnosti na priestrannom cvičisku. Možností je naozaj veľa, záležia samozrejme aj od ponuky hotela, ktorému sa rozhodnete svojho maznáčika zveriť, a taktiež od počtu hviezdičiek a ceny za jednu noc. Tie päťhviezdičkové vás vyjdu približne 15-20 eur za noc, zato si však môžete byť istý dokonalou starostlivosťou. V prípade núdze je k dispozícii veterinár 24 hodín denne. Ak by ste sa chceli presvedčiť, stačilo by svojmu štvornohému priateľovi „brnknúť“ na Skype. Áno, aj táto služba patrí k štandardu luxusných zvieracích hotelov.

Ak by bolo vaše zvieratko, nedajbože, po úraze či zranení, dovolenka by bola preňho zároveň rehabilitáciou, keďže ošetrovatelia by sa s radosťou postarali o úspešnú rekonvalescenciu. Jeho zdravie a šťastie by bolo počas pobytu ich prioritou. Zvierací hotel teda nie je iba riešenie vašej neprítomnosti, ale aj prípadných zdravotných problémov psa či mačky.

V prípade, že ste pánom menej bežného domáceho zvieraťa, napríklad pavúka, myšky, či škrečka, aj pre týchto drobcov existuje špeciálne ubytovanie, avšak určite by ste museli stráviť pár minút jeho hľadaním a neskôr aj cestou k hotelu. Služby by však určite neboli o nič menej kvalitné ako pri väčších zvieratkách.


Hoci zvierací hotel nie je práve najlacnejší špás, vždy je tu záruka, že keď sa vrátite oddýchnutý a plný energie z vašej dovolenky, váš malý maznáčik bude taktiež šťastný, a to nielen preto, že vás opäť po čase uvidí. Nenadarmo sa hovorí „aký pán, taký pes“ 🙂

PS: Ak sa čudujete, načo existujú bazény v hoteloch pre mačky, keďže tie sa vody obyčajne stránia, pozrite si naše video 🙂

Zdroje: pluska.sk | indiajoin.com | ortegaanimalcare.com | youtube.com


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok