Drahá a umelá


Keď sa povie ženskosť, myslí sa zároveň krása. Najlepšie prirodzená. Aké však má nežnejšie pohlavie možnosti, keď niektorú z nás príroda jednoducho obdarí menej? Mnohým ženám nezostáva iné, len sa spoľahnúť na výpredaje, kozmetičku, kaderníčku a pilates. Tým s tučnejším kontom sú však otvorené mnohé iné – často rýchlejšie a oveľa luxusnejšie možnosti.

Pre krásu pod nôž

Najradikálnejším  a nie lacným riešením chybičiek krásy je chirurgický zákrok. Ak si však myslíte, že túžbe žien po dokonalosti sa medicína prispôsobila až v posledných desaťročiach, ste na omyle. Záznamy o estetických úpravách pochádzajú už zo starovekej Indie. Konkrétne išlo o reparáciu nosa pomocou kože odobratej z čela pacienta.

Zákroky dneška sú však o čosi modernejšie a bezpečnejšie. Najmä však častejšie. Sľubujú totiž zázračné premeny tela behom niekoľkých hodín. Splnia sen o plochom brušku, väčších prsiach, plnších perách či hladkej a pevnej mladistvej pokožke. Prevažná väčšina zákrokov už dnes končí spokojnosťou pacienta. Najmä, ak doladenie nedokonalostí nechá odborníka. Zahrať sa na chirurga a zväčšiť si pery v pohodlí svojej obývačky totiž nemusí byť tým najšťastnejším riešením, ak ste z Bratislavy, radšej to nechajte na profesionálov na tomto odkaze.

nevydarená plastika

Striebro či zlato? Diamanty!

Čo podčiarkuje krásu ženy, sú skvostné šperky. Malé a nenápadné alebo veľké, ťažké a neprehliadnuteľné. Doplnky so zlata a striebra vlastní väčšina z nás, ale ozajstným luxusom v podobe pravých diamantov sa môže popýšiť len hŕstka vyvolených dám.

Diamant je už po stáročia symbolom bohatstva a blahobytu. Ten, kto diamant vlastní a nosí nielenže je bohatý, ale ešte k sebe vraj aj priťahuje ďalší hodnotný majetok. Napriek tomu, že túžba po diamantoch sa spája so ženami, dejiny tvrdia, že tie najvzácnejšie väčšinou vlastnili muži. Krajiny o ne viedli vojny, vraždili sa pre ne panovníci, kradli ich zlodeji a tradovalo sa, že sú prekliate. Tu je pár tých naozaj najluxusnejších.

Diamantový prsteň za 17 miliónov dolárov

prsteň

Diamantové bikiny za 30 miliónov dolárov

bikiny

 

Náhrdelník „len“ za 3 milióny dolárov

diamantovy nahrdelnik

 

Náušnice za 8,5 miliónov dolárov

diamtove-nausnice

 

Opätky a hriešne drahé kabelky

O kráse toho vedia veľa povedať aj topánky a kabelky. Obe neodmysliteľne patria k dámskej móde a v šatníkoch žien nesmú chýbať. Čo sa týka kabeliek, od 5 do 100 tisíc eur sú ochotné zaplatiť čakateľky na kabelku Birkin z dielne francúzskej značky Hermes. Tie najdrahšie sú z krokodílej kože.

birkin

 

K obľúbeným luxusným kabelkám za vesmírne ceny patria tašky z dielne Bottega Veneta, ktoré sú šité ručne a samozrejme, kabelky značky Louis Vuitton. Na tie najlacnejšie z nich vám postačí 500 eur. Ak by ste však mali záujem, aby sa vám na pleci pohojdávala suma 3 milióny eur, kúsok od Roberta Mouawarda splní vaše očakávania. Jeho kabelka sa dokonca zapísala do Guinnessovej knihy rekordov. Zaujímavý výber luxusných kabeliek u nás je aj na internete, z fancy.sk si určite vyberiete.

kabelka

Luxusnú zbierku šperkov a kabeliek dopĺňame o niekoľko párov topánok. Najdrahšie z nich stoja 3 milióny eur. Obuli by ste si ich?

topánky

topánky

Na týchto lodičkách pracovala dizajnérka Kathryn Wilson 50 hodín. Čipkované topánky zdobila bielymi brúsenými diamantmi, ktoré vkladala kúsok po kúsku.

topanky

Ak nemáte dosť financií ani na jednu z možností zdokonalenia ženskej krásy, nezúfajte. Plný dekolt, diamanty a lodičky možno vyrazia dych a vzbudia závisť, ale lepšiu ženu z vás neurobia. V konečnom dôsledku možno ani krajšiu. Stále totiž platí známe klišé, že krása, tá sa skrýva v jednoduchosti.

Via: diva.aktuality.sk | profimedia.sk |slovenskypacient.sk | businessinsider.com


Autor: Miriama Kralikova

Zdielať tento príspevok