Efektivitu zamestnancov v sklade zvýšia lepšie pracovné podmienky


Práca v sklade nie je žiadna hračka – zlé osvetlenie, často zlý vzduch, počas zimných mesiacov je tam zima a do kontaktu s ľuďmi prichádzajú zamestnanci veľmi málo. Aj preto by sa majitelia skladu mali snažiť uľahčiť skladníkom ich prácu čo najviac to ide. Pretože fluktuácia zamestnancov pracujúcich v sklade je pomerne vysoká. Aké kroky pomôžu tomu, aby sa zamestnanci cítili na pracovisku príjemne a ich pracovná efektivita porástla?

 

Poriadok a čistota

Nielen v sklade, ale na každom pracovisku sa lepšie pracuje, keď tam vládne poriadok, organizovanosť a čistota. Preto je dôležité mať v sklade regálové systémy, ktoré pomôžu lepšej organizácií a okrem toho zvýšia aj maximálnu kapacitu skladu. Bude dostatok priestoru na skladovanie tovaru. Tovar sa už nebude len tak povaľovať niekde pri stene, lebo sa do regálov nezmestil. Čo povedie zároveň aj k väčšej čistote.

 

Kvalitné vysokozdvižné vozíky

Bez kvalitnej manipulačnej techniky by sklad skolaboval. Ručne vydávať tovar je dnes prakticky nemožné. Vysokozdvižné vozíky sú neoceniteľný pomocník každého skladu. Je však dôležité, aby ste mali aj ich dostatočný počet. Pretože na sklad o veľkosti niekoľko tisíc metrov štvorcových jeden vysokozdvižný vozík nestačí. Doplňte stavy aj pre prípad, že by sa vám počas nakladacieho procesu jedna zdvižka pokazila. Je vždy dobré byť pripravený aj na nepredvídateľné situácie.

Sklady_alza_cz2[1]

 

Starostlivosť o zamestnancov

Tak ako skladové regály pomáhajú udržať poriadok v sklade a zamestnanci nemajú pocit, že pracujú v chaotickom prostredí, je dôležité sklad zútulniť. Odpočinkový kútik pre zamestnancov, ktorý osvieži priemyselné priestory skladu. Je dobré sklad zútulniť aj niečím nezvyčajným – napríklad ho nafarbiť, farby pridajú pocit útulnosti. Spokojný zamestnanec je efektívny zamestnanec. Preto je dôležitý ponúknuť zamestnancom rôzne benefity, pýtať sa na ich názor, zaobstarať pre nich kvalitné pracovné odevy, stravu. Čokoľvek, čo im spríjemní pracovný proces, je dobré riešenie.

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok