Eurovíkend v očarujúcom zimnom Paríži


Paríž je podľa štatistík o predaji leteniek jednou z najčastejšie navštevovaných európskych metropol. Kto by nechcel navštíviť Eiffelovu vežu, svojho času najvyššiu stavbu na svete. Vidieť naživo Monu Lisu v múzeu Louvre alebo navštíviť katedrálu Notre-Dame. To sú len tie najznámejšie lákadlá, ktoré privedú ročne desiatky miliónov turistov do tohto prekrásneho mesta na rieke Seine.

 

Ľudia, ktorí majú cestovanie po Európe ako svoj ​​koníček, už sa naučili hľadať a vyberať pre svoje cesty lacné letenky prevažne na internete a rezervovať ich online. Volia pobyt na pár dní a cestujú s príručnou batožinou, často s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Ku kúpe letenky ich presvedčí predovšetkým jej výhodná cena. Môžu tak cestovať niekoľkokrát do roka a navštíviť viac destinácií za dobrú cenu.

eiffelova veža pariz

Paríž, obľúbená voľba turistov

Veľmi obľúbeným cestovateľským evergreenom však zostáva aj eurovíkend – čiastočne organizovaný predĺžený víkend v niektorej z metropol po celej Európe. Paríž, Londýn, Rím a Barcelona patrí k mestám, ktoré turisti pre svoj ​​eurovíkend vyberajú najčastejšie. Čo môžete zažiť, ak navštívite Paríž? Ponuka sa môže meniť, ale väčšinou máte zaistený nocľah v jednom z preverených hotelov. To býva výhodou, cestovné agentúry pre svojich klientov väčšinou zaisťujú ubytovanie s preverenými službami.

 

Paríž ako mesto zamilovaných

Do Paríža jazdia páry všetkých generácií, právom je metropola nad Seinou považovaná za najromantickejšie mesto na svete. Lacné letenky sa dajú zohnať už za pár desiatok eur, prečo teda nie? Okrem kaviarní a malebných zákutí tu nájdete viac ako 70 múzeí, pričom to najnavštevovanejšie, Louvre, privíta ročne 5 miliónov návštevníkov.

 

Eurovíkend v Paríži môže teda mať stovky podôb a ak sem prichádzate každý rok, vždy objavíte niečo nové. Paríž je tiež označovaný ako hlavné mesto dámskej aj pánskej módy. Na bulvároch nájdete butiky všetkých známych návrhárov, každoročne sa tu odohráva najväčší európsky Fashion Week. Svoje sídlo tu majú módne značky ako je Dior alebo Louis Vuitton.

Päť atrakcií, ktoré vám spríjemnia eurovíkend v Paríži

1. Pozrite sa na Paríž v výšky

Krásy francúzskej metropoly oceníte z vtáčej perspektívy. Vystúpte treba na vežu katedrály Notre Dame. Práve v nej sa odohráva prevažná časť slávneho románu Victora Huga Zvonár u Matky božej.

 

2. Obdivujte osvetlenú Eiffelovku

To, že je Eiffelovka stálicou v turistických sprievodcoch, je jasné. Skúste ju navštíviť v inú dobu než väčšina ostatných, vydajte sa na prehliadku po zotmení. V noci jej konštrukciu rozžiari 20 tisíc žiaroviek. A to už za fotku stojí, čo hovoríte?

 

3. Zabudnite sa na celý deň v Louvre

Parížsky Louvre predstavuje rozsiahlu zbierku umenia od obdobia starovekého Egypta, cez Grécko a Rím, stredovek až k moderne. Na návštevu vám len pár hodín nebude stačiť, zaujímavých exponátov je tu viac než dosť a pre dôkladný prieskum vám nebude stačiť celý deň. Mohli by ste stráviť celý eurovíkend v Paríži a zostať len v Louvre.

 

4. Diétu začnite držať až po návrate z Paríža

Až uvidíte v kaviarňach sladké farebné makrónky z mandľového cesta alebo maslové croissanty, vaše predsavzatia pôjdu bokom. Francúzsko je gastronomický raj, doprajte si výdatné raňajky s pečivom v jednej z kaviarní. Alebo obed s dobrým vínom.

 

5. Vyjdite si na aristokratický výlet do Versailles

Ak vás ruch veľkomesta omrzí, môžete sa vydať obdivovať jeden z najrozsiahlejších zámockých komplexov sveta. Slávny palác francúzskych kráľov vo Versailles sa nachádza len 25 kilometrov od Paríža. Súčasnú podobu mu vtlačil svojimi úpravami kráľ Ľudovít XIV.

schody paríž

Zdroj foto: publicdomainpictures.net
Tlačová správa PR


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok