Finger Art – umenie na dosah prstov


Pri tvorivej činnosti sa ruky umelcov umažú takmer vždy, ale čo ak je farba na prstoch považovaná za formu umenia?

Po rukách si kreslíme asi všetci, no niektorí z nás pozdvihli túto záľubu na úplne nový level. Filozofia ľudského tela ako maliarskeho plátna bola pojatá trochu inak, výsledkom čoho online komunita predstavila sériu fotografií, kde hlavnú úlohu hrajú prsty na rukách.

Tie zobrazujú ľudí pri každodenných činnostiach, od kúpeľa až po lúpežné prepadnutie. Nezvyčajný a veľmi jednoduchý koncept  zaujíma hlavne kreativitou autorov, ktorí sa evidentne nesnažia silou-mocou o to, aby sa ich diela dostali do povedomia kritikov.

Na tento druh malieb v múzeách často nenatrafíme, rozhodne sa však nejedná o žiadnu novinku, dokonca ani o nič, nad čím by tí konzervatívnejší ohŕňali nosom. Postavy namaľované na prstoch nájdeme tiež na fotografiách talianskeho konceptuálneho umelca Maria Mariottiho a niečo podobné na rukách jeho krajana Guida Danieleho.

Nápaditosť malieb na prstoch je ohraničená len fantáziou tvorcov. Možno je načase, aby i ďalší z nás zmenili názor na kresby krášliace naše horné končatiny. Veď umenie máme takmer na dlani.

           Zdroje: intradayfun.com | oddee.com

 


Autor: Dominika Lacikova

Zdielať tento príspevok