Frozen – Ľadové kráľovstvo


disney-frozen-olaf_0

Prichádza zima a do kín nová „Disneyovka“ Frozen /Ľadové kráľovstvo. Okrem toho, že vločky doslova cítime na našom tele, vo vnútri nám je pekne príjemne a teplo. A to vďaka postavám, ktoré sa zapíšu do histórie. Ten, kto túto rozprávku už videl, vie, že rozprávam o snehuliakovi Olafovi a jeho vlastnom obláčiku snehu. Aj keď za zmienku by stál aj sob, ktorý sa správa skôr ako pes. Ale to už predbieham.

Kde bolo tam bolo, bolo kráľovstvo, kde žili dve princezné Anna a Elsa. Dve sestry, ktoré sa spolu rady hrávali, až pokiaľ sa nestala osudová vec.Elsa totiž vedela všetko premeniť na ľad a tak sa veľmi ľahko mohlo stať, že by ublížila svojej mladšej sestre(Anne). Tieto dve sestry teda rozdelili, ale čas ich lásku nepremenil na ľad, čas len (ako to už býva) vyčkával na správny okamih.

November 1st, 2013 @ 20:51:56Okamih nastal až po smrti rodičov, čas korunovácie Elsy. Anna sa tejto chvíle nevedela dočkať, samozrejme stále netušila o prekliatí svojej sestry. Len jej zúfalé hľadanie lásky a blízkosti nabralo na obrátkach, keď si za jeden večer našla ženícha. Nič nie je také jednoduché a Elsa, ktorú toto sestrine pochabé rozhodnutie vyviedlo trochu z miery a prestala sa ovládať, a to priamo pred všetkými zúčastnenými.

Vystrašená a zhrozená utiekla ďaleko do hôr, kde si vytvorila svoje ľadové kráľovstvo. Tam ju nasledovala jej verná sestra aj s pocestným Kristoffom (postava inšpirovaná obyvateľmi severného Nórska) a jeho sobom.
Napriek tomu, že sa Elsa považovala za monštrum, vytvorila snehuliaka ,ktorý sa stáva dôležitou postavou, pretože vysvetľuje Anne skutočnú lásku, aj za cenu roztopenia sa.
Po dlhom čase nebola láska vykreslená len medzi ženou a mužom, ale medzi sestrami, ktoré sa na konci zachránili navzájom a opäť si k sebe „vykresali“ cestu.

Tento príbeh nám hovorí o tom, že ak niekoho naozaj milujeme, uprednostníme jeho potreby pred tými svojimi. A že vôbec nevadí, ak sme snehuliak a zbožňujeme leto.

Frozen/ Ľadové kráľovstvo
Réžia: Chris Buck, Jennifer Lee
Scenár: Jennifer Lee, Shane Morris
Žáner: animovaná rozprávka (na základe predlohy od H.CH. Andersena)
Rok: 2013

 

Zdroj: mtc.co.uk | csfd.cz | rotoscopers.com


Autor: Barbora Gricova

Zdielať tento príspevok