Hostiteľ


V knihe Stephanie Meyerovej sa máme možnosť presunúť do budúcnosti, kde medzi ľuďmi žijú mimozemšťania. Nazývajú sa duše a po vložení do ľudského tela preberajú kontrolu nad mysľou a pokračujú v hostiteľovom živote.

 2

Melanie chytili duše, keď sa pokúšala nájsť tetu a sesternicu. Aby zachránila pred odhalením brata Jamieho a priateľa Jareda, skočila do výťahovej šachty. Duše ju zachránili a vložili do nej Pútničku, aby zistila, prečo im ľudia stále vzdorujú. Lenže Melanie sa nechce vzdať svojej mysle a pred Pútničkou tají Jamieho a zahlcuje jej myseľ spomienkami na Jareda. Túžba po ňom spôsobila, že aj Pútnička sa doňho zamilovala.
Melanie a Pútnička museli utiecť, keď Melanie prebrala kontrolu nad svojim telom a napadla pátračku. Vydajú sa na cestu do úkrytu, kde by mali byť Jared a Jamie, lenže púšť pre nich znamená hrozbu. Zomierali na dehydratáciu, keď ich našiel Melanin strýko Jeb spolu s ďalšími ľuďmi, ale iba on ich nechcel zabiť. Dostali sa do úkrytu, čo boli vlastne podzemné chodby vyhasnutej sopky.
Čelili nielen neznámemu, ale aj hrozbe, ktorou sa pre nich stal Jared. Nevidel Melanie, ale Pútničku. Nikoho nenapadlo,že Melanie žije.
Bratia Kyle a Ian s kamarátmi ich chceli zabiť, ale Jared ich ochraňoval. Melanie a Pútnička sa vzdali, aby mu neublížili. Ian by ju zabil, keby nebolo Jeba a jeho pušky.
Jared odišiel na výpravu a Jeb premenoval Pútničku na Wandu a pokúsil sa ju zapojiť do práce. Jedinými Wandinými kamarátmi bol Jeb, doktor, Jamie a Ian, ktorý ľutoval, že ju takmer zabil. Medzi Wandou a Ianom vzniklo silné puto. Melanie vedela, že sa do seba zamilovali, ale vedela aj to, že Wanda miluje aj Jareda. Všetko ešte skomplikovalo Wandino priznanie, že Melanie je stále živá.
Pre Jareda bolo ťažké prijať fakt, že o jedno telo sa delí Merlanie s Wandou. Jamie mal rád obe. Jedna bola súčasťou tej druhej, a preto nemohli mať to, čo chceli, tak ako to chceli. Wanda bola zmätená z Melanie, lebo sa jej nepáčilo ani keď bola s Jaredom, ani s Ianom.
Kyle stále predstavoval hrozbu a opodstatnene. Pokúsil sa ich zabiť, ale nebyť Wandy zomrel by on. Ani to, že ho zachránila, nezmenilo jeho pohľad na ňu.
Pri jednej z výprav sa zranil Jamie. Zomieral na infekciu a nikto mu nemohol pomôcť. Wanda vedela, že potrebuje ich lieky. Preto v noci tajne utiekla s Jaredom, vošla do nemocnice a ukradla lieky. Vedela, že ak ju odhalia, bude musieť zjesť kyanidovú tabletku, aby zomrela a nikto sa nedostal k ľuďom v úkryte .Boli jej rodina a bola ochotná to urobiť, aby ich ochránila. Lieky našťastie zabrali a život bežal pokojne ďalej.
Keďže Wanda bola duša, začala sa zúčastňovať výprav, pretože pre ňu to bolo bezpečné, bola jedna z nich. Stačilo nakúpiť a odísť. Po jednej z výprav zistili, že ich našla pátračka, na ktorú Melanie zaútočila pred niekoľkými mesiacmi. Nikdy ich neprestala hľadať. Ľudia ju chceli zabiť, ale Wanda mala lepší nápad. Presvedčila doktora, že mu ukáže ako vybrať dušu z tela, ak aj ju potom vyberie z Melanie a pochová ju na ich cintoríne a nepošle ju na inú planétu, tak ako ostatné duše. Neochotne súhlasil. Vyhrala nad ním vlastná zvedavosť.
Keď Ian odhalil Wandin plán, nahneval sa. Nechápal, že Wanda chce Melanie vrátiť jej život. Boli takto šťastné, ale Wanda nemohla mať Iana rovnako ako Melanie Jareda. Bolo správne Melanie vrátiť jej telo.
Wanda utiekla, keď Ian zaspal a išla za doktorom, ale stretla Jareda.Chcel jej niečo dať a dal jej klamstvo, že nechce, aby odišla. Takmer mu uverila. Melanie ju chcela zastaviť, ale nedokázala to. Nepodarilo sa jej prevzať kontrolu nad vlastným telom. Wanda bola rozhodnutá. Rozlúčila sa s ňou a zaspala.
Keď sa zobudila, videla Melanie. Už nebola v jej tele, ale mala vlastné a bola v ňom sama. Všetci boli šťastní, že je s nimi. Konečne mohla byť s Ianom tak ako chcela. Každý bol šťastný. Wanda mala pred sepou ešte veľmi dlhý život a do ich rodiny pribúdali nielen ľudia, ale duše jej podobné.
Všetko zmenila jedna výprava, na ktorej stretli podobnú skupinu ako sú oni. Zrazu mali nádej, že svet opäť bude patriť ľuďom.

Autor: Bibána Kristína Danitová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok