iZombie


Zombie téma ešte stále nie je príliš otrepaná, preto sa stanica CW rozhodla natočiť seriál so zombie tematikou. O čom je iZombie?

Seriál iZombie vznikol pod taktovkou Roba Thomasa a Diane Ruggiero-Wright ako voľnou adaptáciou komiksu rovnakého názvu.

Hlavnou postavou a rozprávačom príbehu je Olivia „Liv“ Moore, mladá asistentka lekára s krásnym životom. Mala sa stať doktorkou, vybudovať si kariéru, mať deti so svojím snúbencom a žiť šťastne až do smrti. Až dokým sa nepremenila na zombie.

Pilot

Teraz nie je ani živá, ani mŕtva. Od strachu, že niekto zistí jej tajomstvo, sa rozišla so svojím snúbencom Majorom a nasťahovala sa ku svojej najlepšej kamarátke Peyton.

peyton-iz

Keďže sa jej fyzický výzor začal meniť (obeleli jej vlasy a zbledla pokožka), opustila svoju prácu a kvôli neutíchajúcemu hladu po mozgoch vzala prácu v márnici v Seattle. Avšak jej zvedavý šéf Ravi onedlho odhalí zombie tajomstvo a pomáha jej pri zakrývaní stôp aj hľadaní muža, Blaina, ktorý je zodpovedný za to, že z Liv je zombie.

blaine-iz

Neskôr začne Liv spolupracovať s políciou pod zámienkou, že je médium a zachytáva psychické vlny obetí, pričom v skutočnosti vidí (často násilné) vízie obetí, ktorých mozog skonzumovala.

Seriál bol odvysielaný v marci 2015 a o necelý mesiac sa začína druhá séria (na ktorú sa super teším). Herci iZombie sa zúčastnili aj na letnom Comic-cone v San Diegu a minulý týždeň sa na svetlo sveta dostal aj trailer na druhú sériu.

plagát-iz

Úvodná znelka seriálu:

 

Trailer na prvú sériu:

Trailer na druhú sériu:

 

Via: edna.cz, youtube.com


Zuzana Nikorovičová

Autor: Zuzana Nikorovičová

Zdielať tento príspevok