Jarná móda očami vyvolených


Je všeobecne známe, že trendy, ktoré vylezú z dielne majstrov – a teda vychytených módnych návrhárov, rozhodne nie sú pripravené na bežné nosenie. tieto kúsky však dávajú základ pre modely, farby a vzory oblečenia, ktoré si neskôr na seba obliekame.

My tu máme pre vás nachystaných niekoľko tipov, ktoré tí najslávnejší a najoprávnenejší udávajú za trend jari 2013 :


1.Nadrozmerné veľkosti

Medzi najkurióznejšie trendy z móla patrí rozhodne nadrozmernosť. Nejeden návrhár ju uviedol vo svojej kolekcii. Je úplne jedno, či je to top, sukňa, sako… všetko vyzerá akoby bolo o tri čísla väčšie, nej že vaše bežné konfekčné číslo. Zvláštne je najmä to, že všetky trendy sa vždy snažili pozdvihnúť ženskosť nejednej dámy, s čím sa tieto modely jednoznačne nezhodujú. Nuž, čo na to poviete vy?

2.Etnické vzory

Rozhodne sa nemusíte báť, že by tu chýbali farby. Naopak. Platí zásada – čím farebnejšie tým lepšie. Istý módny návrhár, sa dokonca nechal inšpirovať vodou. A to doslovne. Šaty ktoré uviedol tejto jari sú z látky, kde nájdete ľudí opaľujúcich sa pri vode, pláž a more.


3.Talianska dokonalosť
Čo vystihuje Talianky? Nie je to len málo centimetrov a tmavé vlasy. Rozhodne je to dokonalosť v ich šatníku. Krásne, oku lahodiace ladenie farieb, či modely, ktoré vyzdvihnú vašu ženskosť. Drobné detaily vo forme decentne zdobených manžiet na rukávoch, či jemné prešívanie na nohaviciach.

4.Biela farba
Biela je jednou z typických letných farieb. No v jarných kolekciách sme ju tu ešte nemali. Nebojte sa obliecť celá do bielej. Biela sukňa, biely top, biele sako. Budete tak jemná a extravagantná zároveň. Povolený je len drobný čierny doplnok, ako napríklad opasok. Nič viac.

Trendov, ktoré nám udávajú „tí najvyšší“ je ešte omnoho omnoho viac. Čítanie o móde by mohlo byť dlhšie ako hotový román. To najpodstatnejšie však už viete. Preto nám ostáva tešiť sa na budúcu sezónu, kedy sa tieto trendy, dovtedy už premenené dostanú do našich obchodov.

Zdroje: diva.sk


Autor: Chantal Calcagni

Zdielať tento príspevok