Je pre vás lepšia laserová či atramentová tlačiareň?


Výber tlačiarne nie je taká komplikovaná záležitosť, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Áno, na trhu sú tisícky rôznych tlačiarní, no základné rozdelenie je na laserové a atramentové tlačiarne. A keď spoznáte odpoveď na otázku, či chcete laserovú či atramentovú, samotný výber konkrétnej tlačiarne už bude hračka. Ale ako spoznať správnu odpoveď na túto otázku? Jednoducho.

 

Koľko budete tlačiť?

Musíte vedieť, koľko budete tlačiť. Či to budú stovky strán týždenne alebo len pár strán mesačne. Záleží vám na kvalite tlače alebo vám to je jedno, pretože to je iba pre vlastnú potrebu? Chcete tlačiť aj farebne, či vám stačí iba čierno-biela tlač?

 

Nebudem tlačiť veľa

V prípade, že budete tlačiť skutočne len pár strán mesačne a na kvalite vám nezáleží, je lepšie si vybrať atramentovú tlačiareň. Ideálne je kúpiť si multifuknčné zariadenie, ktoré dokáže aj skenovať. Keď budete meniť cartridge, vyberajte si značkové tonery HP, Minolta, Xerox či Canon, ktoré vám dlhšie vydržia.

 

Budem tlačiť veľa

V tomto prípade je pre vás lepšie, keď si kúpite laserovú tlačiareň. Hoci sú jej počiatočné náklady vyššie, získate tlač lacnejšiu, rýchlejšiu a kvalitnejšie. Aj náplň do laserovej tlačiarne je síce drahšia, ale vydrží dlhšie. A keď prepočítate jej cenu na počet strán, ktoré vytlačí, vyjde vám výhodnejšie laserová tlačiareň.

 

Chcem tlačiť farebne

Opäť záleží či chcete farebne tlačiť veľa alebo málo. Pri atramentových tlačiarňach máte farebný toner už v základnej výbave, zatiaľčo pri laserových si zaň musíte priplatiť. No keď budete tlačiť farebne viac ako desať strán mesačne, oplatí sa vám laserová tlačiareň, pretože je kvalitatívne neporovnateľne lepšia. Nezabudnite na fotopapier, ktorý kvalitu farebnej tlače posúva na oveľa vyšší level. V zásade teda platí pravidlo, že ak chcete tlačiť viac, je pre vás lepšie investovať o pár desiatok eur viac do laserovej tlačiarne. Vráti sa vám to v kvalite a množstve vytlačených strán.

laser-printer-149815_640


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok