Kam s veľkonočnou výzdobou


Maľovanie kraslíc je nádherná tradícia, na ktorú sme my, Slováci, právom pyšní. Aj keď sa už z moderných rodín pomaly vytráca, veríme, že nápady, kam maľované vajíčka umiestniť vás presvedčia o tom, že sú stále vhodnou dekoráciou.

 

#1 Stromy

Ak bývate v dome, kde máte v záhrade priestor na stromy, prečo ich v tento čas neozdobiť? Pomaly kvitnú všetky ovocné sady a kraslice im len pridajú na kráse. Takto sa dajú ozvláštniť všetky druhy stromov – aj tie najmenšie, bonsaje.

kraslica1

#2 Váza

Ak ste však mladá rodina v byte, asi len ťažko budete pestovať na balkóne jabloň. Zadovážte si teda domov ďalšie klasické veľkonočné jarné rastliny – zlatý dážď či bahniatka. Vložte ich do vázy – pokojne aj nenápadnej – a ozdobte kraslicami. Tie môžu visieť na obyčajných nitkách či pestrofarebných stužkách. Je to len na vás.

kraslica2

#3 Črepník

Posledným tipom, ak nemáte priestor ani na stromy, ani na ďalšie vázy, je využiť už tie rastliny v črepníkoch, ktoré máte doma. Zvlášť rozličné palmy či vyššia dekoratívna zeleň je na ozdobenie vajíčkami ako stvorená. Nechajte vašu kreativitu plynúť a uvidíte, ako krásne sa vám to vyplatí.

kraslica

Via: lifehack.org


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok