Knižné novinky


570555

Kniha je po ponožkách hádam najobľúbenejším darom, či už počas sviatkov alebo Vianoc. Ale tiež je skvelým spoločníkom, keď je za oknami chlad a sneh a do klišé panorámy vyhriateho domova s kozubom a teplou čokoládou sa nič nehodí väčšmi.
Vychutnajte si naše knižné novinky a obdarte nimi svojich najbližších alebo seba.


Jíři Menzel
Rozmarná léta
V spomienkovej knihe Jiří Menzel opisuje svoje detstvo, mladosť, štúdium na FAMU, realizáciu jeho najslávnejších filmov, akými sú Ostře sledované vlaky alebo Rozmarné léto. Za Ostře sledované vlaky získal Jiří Menzel Oscara a stal sa jedným z mužov roka 1988, dokiaľ siahajú aj jeho memoáre. Vďaka miešaniu osobného a kariérneho života so spoločenskou realitou sa dozvieme mnohé o dobe, naopak spomínanie na učiteľov, kameramanov, hercov, či filmových kritikov, nás zase zabaví.

110000407647_001Cormac McCarthy Táto krajina nie je pre starých
Román amerického spisovateľa C. McCarthyho o živote, hraniciach lásky i zla a budúcnosti sveta. Príbeh z americko-mexického pohraničia osemdesiatych rokov začína nevydareným obchodom pašerákov drog, keď sa v rukách mladého muža ocitne kufrík s peniazmi. O peniaze a nálezcu má záujem nielen polícia, ale aj sociopatický zabijak a mexický kartel. Sfilmovaná verzia románu získala v roku 2007 štyroch Oscarov.

100 illustrators

110000413763_001

Editor knihy pozbieral najvýznamnejšie diela súčasnej ilustrácie a zoznámi nás so zmesou nováčikov a s viac ako 100 umelcami z 30tich krajín sveta, používajúcimi mnohorakú škálu techník. Jednotlivé články obsahujú aj životopisy a súpisy výstav, či publikácii autorov.

Lawrence M. Krauss Vesmír z ničoho
Ako jeden z mála dnešných významných vedcov, prekročil priepasť medzi vedou a kultúrou. Krauss opisuje ohromujúce pozorovania a šokujúce nové teórie, ktoré demonštrujú nielen to, že niečo môže vzniknúť z ničoho, ale aj že niečo z ničoho vzniká vždy.

Veľká kniha krížoviek                                                                                                                                                                               Kniha ponúka až 394 švédskych krížoviek s tajničkami ukrývajúcimi citáty, príslovia, porekadlá, vtipy alebo Murpyho zákony.

Zdroj: martinus.sk | pantarhei.sk


Autor: Monika Chupekova

Zdielať tento príspevok