Korben Dallas & Zrní na turné, zastávka Tabačka


Pred pár dňami (31.10.2015) sa odohral vo vynovenej košickej Tabačke (FB) skvelý koncert bratislavskej skupiny Korben Dallas a českej kapely Zrní.

Kapely sa rozhodli vyraziť spolu na turné po Slovensku a Česku. Na Slovensku predviedli svoje bezchybné vystúpenia v piatich mestách- v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach.

Tieto dve kapely si to spolu vyskúšali už v roku 2014, kedy sa vybrali na podobné turné. Aj tento rok vypredali kluby a opäť dokázali, že tvoria výbornú hudbu, ktorá ľudí baví. Nikto so zúčastnených určite svoju účasť neoľutoval. Koncert v Prešove sa dokonca vypredal v predstihu a kapely sa rozhodli, že pridajú ešte jeden prešovský koncert v ten istý deň v inom klube.

Za redakciu Bordu môžem povedať, že tieto dve kapely sa stali našimi srdcovkami a spolu s unikátnym prostredím košickej Tabačky vytvorili úžasnú atmosféru, ktorú si radi znovu zopakujeme.

Fotogaléria:

Foto: Tibor Czitó

Foto: Tibor Czitó

 

Foto: Tibor Czitó

Foto: Tibor Czitó

 

Foto: Tibor Czitó

Foto: Tibor Czitó

 

Foto: Tibor Czitó

Foto: Tibor Czitó

 

Foto: Tibor Czitó

Foto: Tibor Czitó

 

Po košickom koncerte sa skončila slovenská časť spoločného turné. Kapely pokračujú v novembri a decembri u našich českých susedov v Pardubiaciach, Ostrave, Českých Budějoviciach a nevynechajú ani slávny Lucerna Music Bar v Prahe 🙂

 

Facebook Zrní

Rozlúčka s košickou Tabačkou. Foto: Facebook Zrní

 

Korben Dallas

Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roku 2010. Kapelu tvoria Juraj Benetin (spev, gitara), Lukáš Fila (basová gitara) a Igor Guttler (bicie).

Jej debutový album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov.

Výraznejšie sa kapela presadila s druhým albumom Karnevalová vrana, ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Slnko Records. Kapela natočila klipy k trom skladbám z albumu: Otec, Zlatý jeleň a Beh. Karnevalová vrana sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, a na Radio_Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V októbri 2014 skupina vydala tretí album Banská Bystrica.

Zrní

Česká hudobná skupina Zrní je pôvodom z Kladna. Členovia kapely sú Jan Unger (spev, flauta), Jan Fišer (husle), Jan Juklík (gitara, spev ), Jan Caithaml (basová gitara, spev), Ondrěj Slavík (bicie, akordeón, beatbox).

Prvý album Voní vydala skupina po ôsmich rokoch existencie, v roku 2009. Druhý, s názvom Hrdina počítačový hry jde do světa, vydali v roku 2011 pod záštitou hudobníčky Raduzy pod labelom Raduza Records. V roku 2012 vydala skupina album Soundtrack ke konci světa, za ktoré bola nominovaná na cenu Vinyla i Apollo za najlepšiu dosku roka a v štyroch kategóriách na cenuAnděl 2012. Nakoniec vyhrali cenu Objev roku. V septembri 2014 vydala skupina svoj zatiaľ posledný album s názvom Následuj kojota. Album získal tri nominácie na cenu Anděl 2014.

 

Via: Tabačka kulturfabrik

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok