Krakow očami módnej blogerky Michaely


Krakow priťahoval umelcov už po stáročia. Architektúra starých budov, kostolov či samotných ulíc bola a je zdrojom inšpirácie pre umeleckú tvorbu.  Hudba, móda, design, staré kaviarničky v štýle vintage, alebo naopak súčasné v tom škandinávskom, múzeá, rôzne underground-ové kluby… Jednoducho povedané, každý si tu nájde to svoje, srdcu blízke.

 

DSC_0080

 

A za čo som ja milujem Krakow?

1. Jednoznačne za ľudí, ktorých som tu stretla a ktorí robia moje dni krajšími. Rovnako zbožňujem sledovať ľudí naokolo, ktorí sú pre mňa veľkou inšpiráciou.

2. Za úžasné kaviarničky. Napríklad BAL je jedným z mojich obľúbených, nachádza sa v zabudnutej časti  Zablocie a má úžasný minimalistický interiér. Čokoholikom odporúčam Charlotte, kde majú tú najlepšie domovú čokoládu na svete. V zimnom období všetci pijú horúce pivo a víno. Esheweria, tam vám ho naservíruj s ovocím, orieškami a hrozienkami. A majú tam tú najkrajšiu retro toaletu akú som kedy videla! No a takto by som mohla pokračovať donekonečna a ešte ďaléj..

3. Za sekáče, kde občas nachádzam fakt super kúsky!

4. Za Kazimierz, jeho krásne zákutia, uličky a za Plac Nowy, kde majú tie najlepšie Zapiekanky.

5. Za Podgórze, ktoré je síce staré, ošarpané ale ma úžasnú atmosféru. Práve tu sa nachádza moja škola a tu aj momentálne bývam, v starej krakowskej budove z vysokými povalami, drevenými podlahami a bielymi dverami. ( vždy som to chcela )

6. Za električky, dobre sa mi tam čítajú knihy.

7. Za to, že je mojou inšpiráciu a za jeho umeleckú atmosféru, ktorá ma poháňa vpred deň čo deň.

 

Môj blog môžete nájsť tu : PARTOFSTREET

DSC_2378750

 

 

 Sledujte INSTAGRAM

PicMonkey Collage


Autor: Miska Metesova

Zdielať tento príspevok