Krátke alebo dlhé?


„NESTRIHAŤ!“ Tak znie základné pravidlo mužov týkajúce sa ženskej korunky krásy – vlasov. A kým my rady experimentujeme s účesmi a strihmi, mnohí muži zastávajú názor, že sa kvôli nim dokonca boja so svojimi partnerkami oženiť. Odôvodňujú to tým, že väčšina žien si skôr alebo neskôr po svadbe skráti vlasy, a oni potom s tým už nemôžu nič urobiť. Argument, že dorastú, pre nich vôbec nie je podstatný. Dlhé vlasy sú pre nich modlou, krátke patria chlapcom.

Rozhodla som sa na túto tému urobiť malý experiment. Jedného dňa, keď bol môj partner v práci, zavolala som mu a po pár minútach rozhovoru som oznámila, že musím končiť, pretože ma prišla ostrihať kaderníčka: „Vlasy po pás sú mi už príliš ťažké, rozhodla som sa nechať sa ostrihať podľa Daisy z Veľkého Gatsbyho.“ Nasledovalo zdesenie, zúfalé prosíkanie a asi 5 minútové vysvetľovanie, aká by to bola obrovská škoda. Nakoniec si vydýchol a rezignovane povedal: „Tak mi potom aspoň pošli fotografiu…“ Podobne reagovali aj traja najlepší mužskí kamaráti. Vlasy som si nakoniec nechala skrátiť o 10 centimetrov, pričom rozdiel oproti pôvodnému účesu bol nepatrný. Nechať si radikálne ostrihať vlasy som totiž nemala ani v úmysle, ale ako strašiak to očividne nie je zlá metóda 🙂

Pravdou však zostáva, že už spomínaná Daisy ovplyvnila mnoho žien v rozhodovaní, s akou požiadavkou najbližšie navštívia kaderníka. A nielen ona. Celebrity, ktoré si či už z osobných alebo pracovných dôvodov nechali ostrihať svoje dlhé „hrivy“, tým dali zarobiť hairstylistom na celom svete, a kým za nimi tínedžerky chodia s požiadavkou „na Rihannu“, dospelé ženy sa chcú najčastejšie podobať Anne Hathaway, Victoriu Beckham či Sharon Stone. Mladé dievčatá však nenecháva chladnou ani obrovská zmena speváčky Miley Cyrus. Kedysi roztomilá Hanna Montana sa rozhodla konečne dospieť z idolu „násťročných“ na zrelú ženu – necháva sa fotografovať v elegantom oblečení, zmenila svoje správanie a „zhodila“ väčšinu svojich dlhých vlasov. Istý ženský magazín sa však prednedávnom vyjadril, že účes a lá Miley je najhoršou možnou voľbou mladých dievčat, pretože aj keď prvé týždne vyzerá úžasne, postupne narastajúce vlasy na vyholených stranách hlavy už ani zďaleka nie sú tak vábne. A keď jedného dňa táto móda pominie, pretože to sa skôr alebo neskôr stane, budú si musieť kratučké vlasy všelijakými možnými spôsobmi pripínať sponkami alebo upravovať gélom, aby neodstávali.

Ak ste sa však napriek všetkému rozhodli vzdať sa svojich dlhých vlasov a „zhodiť“ z nich pár centimentov, môžete sa inšpirovať od jednej z desiatich celebrít z našej fotogalérie. Štýl a originalita sa im nedala uprieť ani počas nosenia dlhých vlasov, a už vôbec nie teraz. Ako sa vám páčia viac?

Natalie Portman, herečka mnohých tvárí sa v tehotenstve rozhodla pre veľkú zmenu.

Rebelka a zároveň idol mnohých dievčat, ktoré túžia podobať sa na Hannu Montanu – Miley Cyrus.

Zlé jazyky tvrdia, že táto zmena nepatrí k tým najšťastnejším. Súhlasíte s nimi?

Anne Hathaway sa vzdala dlhých gaštanových vlasov kvôli úlohe v snímke Bedári. Síce sa to nezaobišlo bez plaču a ľútosti, dnes už experimentuje aj s rôznymi farbami svojej „korunky krásy“.

Carey Mulligan ako menej známa herečka s dlhými vlasmi, a po stvárnení svojej životnej roly Daisy vo Veľkom Gatsbym.

Filmová Hermiona predstavuje štýlovú ikonu pre mnoho žien z celého sveta.

Sharon Stone, perfektná aj po päťdesiatke.


„Pirátka“ Keira rada experimentuje s farbami aj strihmi.


Manželka slávneho futbalistu Davida Beckhama a bývalá „posh spice“ je právom pyšná na titul módnej ikony, kritici jej však vyčítajú zlý vplyv jej vychudnutého tela a nezdravého životného štýlu na mladé dievčatá.

A napokon, vlasový „chameleón“ Rihanna.

Zdroje:  crushable.com | worldcelebritieswallpaper.blogspot.com | stylenews.peoplestylewatch.com | stylebistro.com | thehairstyler.com | elle.com | celebritynetworth.com | hdwallpapers3d.com | realbeauty.com | bluelight.ru | womensbeautylife.com | instyle.com | marieclairvoyant.com | hairfinder.com


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok