Milovník cudzích jazykov


Hovorí sa, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Predstavujem Vám mladého muža menom Matthew, na ktorého to platí až niekoľko násobne. Matthew hovorí plynule írsky, anglicky, španielsky, nemecky, francúzsky, taliansky, portugalsky, katalánsky a hebrejsky. Pre vyštudovaného sociolingvistu  to však stále nie je dosť a vo svojom videu prezradil, že sa nové jazyky stále učí. Okrem spomenutých jazykov ho zaujíma aj africký, holandský, ukrajinský, srbský či chorvátsky jazyk.

Francúzsky sa naučil počas štúdia na univerzite, kde sa venoval prekladateľstvu,  interpretácii  a špecializoval sa na sociolingvistiku a lingvistiku. V rámci štúdia mal možnosť  stráviť nejaký čas v kanadskej provincii Quebec. Jeho prvým jazykom na univerzite bola španielčina, druhým francúzština a tretím katalánčina a popri študoval portugalčinu.  Jeden rok strávil na Erazme v Barcelone. V práci využíva jazyk portugalský, no radšej má brazílsku portugalčinu. Taliansky sa rozhodol učiť, pretože je to románsky jazyk a myslel si, že to pre neho bude ľahké.

Nakoniec si myslí, že nemčina je skvelý jazyk, pretože má veľa slov rovnakých ako ostatné jazyky. Vo videu Matthew uviedol aj jeden príklad.

 

 

Autor: Barbora Kmeťová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok