Moja zlatá Audrina


V tejto knihe sa zoznámime s Audrinou a budeme sledovať jej pátranie po tajomstve, ktoré iba ona jediná nepozná. Budeme môcť nahliadnuť do jej pamäte deravej ako ementál.
3
Audrina nie je ako iné deti. Nikdy nechodila do školy, ani nemá kamarátov. Nevie aký je deň, rok, koľko má rokov a každé hodiny v ich dome ukazujú iný čas. Život s jej rodičmi, tetou a jej dcérou Verou, ktorá je aj jej sestra, je zložitý.
Každú nedeľu chodia na cintorín za Audrininou mŕtvou sestrou. Na hrobe je rovnaké meno ako to jej, ale dátumy nesedia. Mŕtvu Audrinu mal každý radšej ako ju. Bola lepšia, krajšia, talentovanejšia, jednoducho dokonalá. Audrina ju nenávidela. Otec ju nútil chodiť do izby mŕtvej Audriny a sedieť v jej hojdacom kresle, aby na seba preniesla jej schopnosti. Vždy to dopadlo tak, že prežívala jej posledné minúty života.
Jedného dňa Audrina neodolala a išla do lesa, napriek varovaniam, že jej mŕtva sestra neposlúchla rodičov a  v lese zomrela. Hlboko v lese stál domček a pri ňom sa hral chlapec. Zakrátko sa s Ardenom Audrina skamarátila a obľúbila si aj jeho mamu, bývalu krasokorčuliarku, ktorá prišla o nohy.
Po smrti matky pri pôrode sa Audrina snažila presvedčiť otca, aby priviezol domov jej sestru. Sylvia však bola postihnutá a Audrina sa o ňu musela starať.Učila ju a ona napredovala. Napriek všetkému sa vydala za Ardena, ale neskôr sa ich manželstvo  začalo rozpadať a cestu k Ardenovi si hľadala Vera.
Všetko sa začalo rúcať, keď došlo k vraždám Audrininej tety a Ardenovej matky. Obe spadli zo schodov.Vera z ich smrti obviňovala Sylviu, ale Audrina tomu neverila. Za všetkým stála Vera a pokúsila sa zabiť aj Audrinu, aby si získala jej manžela, ale zachránila ju Sylvia a Vera sa zabila.
Najväčším šokom pre Audrinu bol deň, keď sa dozvedela tajomstvo, ktoré tak dlho túžila poznať. Vedela, že sa jej týkalo, ale netušila ako. Otec jej povedal, že mŕtva Audrina neexistuje, že ona je ňou. Audrina mala deväť rokov, keď ju v lese znásilnili. Arden to videl, ale nepomohol jej, utiekol a povedal to mame. Znásilnená Audrina sa vrátila domov, ale nedokázala sa zmieriť s tým, čo sa jej stalo. Nakoniec sa pokúsila o samovraždu. Vtedy jej otec povedal, že mala sestru, ktorá zomrela, a že to ju znásilnili. Zraniteľná Audrina podľahla ich klamstvu, a preto mala v pamäti diery.
Všetko čím si musela Audrina prejsť ju donútilo prehodnotiť svoj život. Rozhodla sa odísť a zabudnúť na minulosť, na otca, Sylviu i Ardena. Potrebovala začať odznovu a zbaviť sa všetkých problémov.
Odchádzala, keď ju Sylvia zastavila a neodišla aj kôli otcovi a Ardenovi. Rozhodla sa im dať šancu a začať znovu. Bez tajomstiev a lží.
Autor: Bibiána Kristína Danitová

Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok