Nájdite ten pravý šperk pre Vás


Na trhu nájdete pravdepodobne všetky dizajny, aké vám len fantázia povolí vymyslieť. Dlhé, bohémske, ručne vyrábané, jednoduché, s kamienkami, také, ktoré nás vrátia do detstva, či také, ktoré nám dovolia zažiariť a cítiť sa akoby sme stáli na červenom koberci.  Strieborné šperky, bižutéria či vyrobené z chirurgickej ocele… Výber je naozaj veľký.

Problémom však ostáva ale vybrať tie pravé na správnu príležitosť. Keďže možností je nespočetne veľa (naozaj sme vymenovali iba malinký zlomok), pre jednoduchšiu orientáciu sa dnes spoločne pozrieme na to, ako si k jednotlivým typom tváre môžete vybrať také šperky, ktoré vám pomôžu zamaskovať nedokonalosti, a takisto aj naopak, vyzdvihnúť kvality vašej tváre.

eja2

Ak ste obdarená okrúhlou tvárou, máte tú výhodu, že sa vám hodia takmer všetky typy náušníc. Mali by ste si však predovšetkým vyberať také, ktoré vám tvár opticky predĺžia, teda dlhšie visiace. Naopak, skúste sa vyhnúť zbytočne veľkým kruhom.

Ak máte oválnu tvár, najlepšou možnosťou pre vás sú okrúhlo tvarované náušnice, ktorými svoju tvár opticky rozšírite. Zamerajte sa na guličky či kvapky, špirály a kruhy. Určite vám pristanú aj perličky, vyhnite sa najmä príliš dlhým visiacim náušniciam.

eja1

 

Možno patríte do tretej skupiny žien, a to k takým, ktoré disponujú trojuholníkovým typom tváre. Vy sa skúste poobzerať po náušniciach, ktoré vám pomôžu zjemniť vaše črty. K tomu určite dopomôžu väčšie kvapky a ovály. Zďaleka obchádzajte malé kamienkové náušničky, ktoré by úplne zanikli. Berte to však s dávkou pozitivizmu – vy si môžete dovoliť experimentovať aj s odvážnejšími, extravagantnejšími kúskami.

Posledným tvarom tváre je tvár hranatá, štvorcová. Čo sa týka výberu náušníc, gratulujeme, patríte k tým, ktoré sú kompatibilné s naozaj všetkými druhmi a tvarmi. Najviac vám ale zalichotia guľaté alebo dlhé šperky.

 

eja3

 

Okrem toho však netreba zabúdať ani na ostatné doplnky. Krásne náhrdelníky – či už výrazné, alebo decentné – takisto nájdete na trhu širokú škálu, z ktorej si určite vyberiete. Okrem zdobenia vášho dekoltu nezabudnite ani na krásne ruky. Prsty vám ozdobia strieborné prstene rôznych dizajnov, tvarov a veľkostí. Stačí si už len vybrať 🙂


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok