Najhoršie, najlepšie aj najdrahšie


Trávite leto radi cestovaním? Sú ľudia, ktorí na svoju vytúženú cestu šetria v lepšom prípade celý rok, aby si potom leto mohli naplno užiť. Ochutnať, ovoňať, uvidieť. Všetko, čo je iné, nové, cudzie, vzrušujúce. Niektorí cestu dopredu plánujú, iní nechávajú všetko na náhodu, alebo ak chcete, tak na osud. Ak si však chcete dobrodružné prázdniny skutočne vychutnať, je dôležité si pred každou ďalšou cestou dopriať kvalitný odpočinok. No a ak ste si počas roka dokázali do prasiatka prihodiť o niečo viac, môžete si zvoliť aj tú drahšiu alternatívu a vyspať sa v hoteli.  Turistické útulne, či spánok pod holým nebom sú romantickým obohatením každého výletu, ale horúca sprcha a čistá posteľ majú tiež svoje prednosti.

Tých by ste sa však nedočkali v holandskom hoteli Hans Brinker Budget Hotel. Pýši sa totižto prívlastkom „najhorší hotel na svete“. Aj tu však platí staré známe, aj zlá reklama je dobrá reklama. Na svojej internetovej stránke upozorňujú že „tí, ktorí chcú prespať v našom ubytovacom zariadení, robia tak na vlastné riziko. Za prípadné otravy jedlom, duševné poruchy, smrteľné ochorenia, stratu končatín, ožiarenia alebo nakazenia sa chorobou z 18. storočia nezodpovedáme,“ a aj napriek tomu, alebo možno práve preto majú stále plno.

najhorsi-hotel-sveta-ma-vzdy-plno-v

Cena izby sa pohybuje od 22 eur, pri čom o izbu sa delíte s ďalšími siedmimi ľuďmi. Namiesto uterákov máte použiť závesy a aj to len v prípade, ak sprcha samozrejme funguje. S teplou vodou v každom prípade nerátajte. Prekvapením nie sú hlodavce a šváby ako tichí a zdanlivo neviditeľní stáli obyvatelia hotela, ktorému však nemožno uprieť rôzne ekologické systémy šetriace životné prostredie. Významný je ekovýťah v podobe schodov či ekosušič na vlasy, ktorý použijete tak, že si vystrčíte hlavu z okna.

 

najhorsi-hotel-sveta-ma-vzdy-plno-v (2)

najhorsi-hotel-sveta-ma-vzdy-plno-v (1)hotel-humus-amsterdam-bordel

Z extrémne zlých podmienok na prenocovanie sa presúvame k tým extrémne dobrým. A extrémne drahým. Tým najdrahším je vraj  Mardan Palace Hotel, sídliaci v tureckej Antalyi. Je dekorovaný 2 500 tonami zlata, talianskym mramorom i kryštálmi a najlepší apartmán stojí 19 tisíc eur. To by ste museli mať asi viac ako jedno plné prasiatko.

006815-01-hotel-exterior-pool-night

Podľa magazínu Travel + Leisure je najlepším hotelom na svete Mombo Camp and Little Mombo Camp v Botswane, kde sa cena za ubytovanie pohybuje okolo 1 300 dolárov.

48911930-besthotel_botswana3

48911920-besthotel_botswana2

48911910-besthotel_botswana1

Ak by ste však chceli toto leto spoznávať krásy Slovenska a slovenských hotelov určite dajte na rady a prečítajte si recenzie, kliknite sem. Možno na vás načaká apartmán s výhľadom na more, ale nemusíte sa ani báť smrteľnej choroby, či otravy jedlom.

Tu je niečo z toho najlepšieho, čo Slovensko ponúka.

danubius, piešťany

Danubius Health Spa Resort, Piešťany

hotel Devín Bratislava

hotel Devín, Bratislava

vila grand nová lesná

Vila Grand, Nová Lesná

kempinski štrbské pleso

Grand Hotel Kempinski, Vysoké Tatry

arcadia bratislava

Arcadia hotel, Bratislava

Nech už sa teda rozhodnete pre cestu okolo sveta, alebo okolo Slovenska, možností ako v noci zrelaxovať je naozaj mnoho. K veľkým výhodám hotelov však patria presne tie veľké čisté a mäkké postele, raňajky, výhľady z okna do tmavých nočných uličiek, mnohokrát veľmi milý personál a kúpeľne. Sprchové kúty v kúpeľni často lepšie, väčšie a krajšie ako máte doma. A aby bolo sprchovanie po dlhom letnom dni ešte príjemnejšie, nezabudnite myslieť na dobrodruhov ubytovaných v Hans Brinker Budget Hotel. 

Via: webnoviny.sk | drmedar.sk | style.hnonline.sk | slovakia.com


Autor: Miriama Kralikova

Zdielať tento príspevok