Niekoľko vecí, ktoré šťastné páry robia inak


Máme tu veľkonočné sviatky a po nich sa pomaly blíži nový mesiac – máj. Vraj lásky čas. A keďže každý pár je iný, a nie všetky sú ako vystrihnuté z romantickej novely, možno aj ten váš je potrebné nakopnúť. Bord vám prináša šťastnú sedmičku malých tipov.

date

#1 Šťastné páry zaujíma deň svojej polovičky

Poznáte to – mali ste za sebou ťažký deň, prídete konečne domov a už vôbec na nič nemáte náladu ani chuť. Ako dobre vám však padne, keď sa máte komu vyrozprávať. Preto sa nezabúdajte partnerov pýtať, čo v daný deň zažili, čo sa im prihodilo, koho stretli. Nie len ten náš deň mohol byť zaujímavý.

 

#2 Šťastné páry si viac veria a sú menej žiarlivé

Miesta, kde pôsobíme, nie sú kláštory. Ani vy ani váš partner nepracujete na mieste, kde sú zamestnanci len jedného pohlavia. Preto sa neľakajte, ak bude vaša polovička komunikovať  a priateliť sa aj s opačným pohlavím. Pamätajte na súdnu prezumpciu neviny – nevinný, kým nepreukázaný opak. Vyhnete sa tak zbytočným potýčkam.

dinner

#3 Šťastné páry majú spoločný základ

Tá iskra zo začiatku vzťahu, keď ste sa obaja oťukávali už časom možno vyprchala. Nezabudnite však stále tráviť určitý čas spolu – napríklad zdieľaním svojich koníčkov. Ak ste však príliš rozdielne osobnosti, skúste sa obaja naučiť čosi nové.

 

#4 Šťastné páry robia kompromisy

Neviete sa dohodnúť, čo dnes večer? Je to obom jedno, alebo má každý z vás inú predstavu? Rozprávajte sa. Nič nezamlčujte, len rozhovorom môžete dospieť k porozumeniu. A hlavným riešením každého problému je predsa kompromis. Odkrojte z vašej tvrdohlavosti a odložte ju na dôležitejšie prípady. Ak vás priateľ s vami vydržal romantické kino, vy ho zas skúste podporiť pri videohrách.

rose

#5 Šťastné páry sa navzájom počúvajú

Je veľmi dôležité, aby ste vo vzťahu cítili spätnú väzbu. Nie každý je psychológ, to je samozrejmé. No pocit, že tu niekto pre vás je, že vás počúva a rešpektuje, je na nezaplatenie.

 

#6 Šťastné páry konfrontujú strety záujmov

O čosi vyššie sme spomínali, že je veľmi dôležité sa navzájom počúvať. Nesmieme však zabudnúť na to, že za podstatnú časť pokazených vzťahov môže aj neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky. Ak ostáva príliš mnoho nevypovedaných záležitostí, je to zlé. Nájdite vhodnú formu a predstavte polovičke aj vlastný názor.

14149_wpm_lowres

#7 Šťastné páry si navzájom pomáhajú

Aj keď sa často o pároch hovorí, že sú „jedna duša v dvoch telách“, povedzme si úprimne, nie je to tak vždy. Každý má predsa vlastné sny, záujmy či túžby a je na mieste, ak sa navzájom podporujete. Chce vaša drahá schudnúť? Skúste si z nej neuťahovať. Ak vás priateľ má pred sebou dôležité školenie, podporte ho, najmä ak viete, že je kariéra preňho veľmi dôležitá.

couple

Via: lifehack.org


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok