Nová Nokia Lumia


Čo by mal mať váš dokonalý, vysnívaný smartfón? Najnovší a najvychytenejší operačný systém, veľkú pamäť alebo kvalitný fotoaparát? Alebo sa namiesto technických parametrov a moderných súčastí zameriate skôr na vysokú kvalitu a nižšiu cenu?

 

Mobilný telefón Nokia od Fínskeho výrobcu v súčasnosti ponúka relatívnu kombináciu všetkých spomenutých parametrov, ktoré zavážia pri kúpe nového smartfónu. Na slovenský trh sa dostala napríklad Nokia Lumia 1020, ktorá poteší najmä milovníkov kvalitnej – no nenáročnej „mobilovej“ fotografie.

 

So svojím 41 megapixelovým fotoaparátom teda naozaj dokáže aj v rukách fotografického laika divy. Ponúka optickú stabilizáciu, xenónový aj LED blesk  pre fotenie v zlých svetelných podmienkach a dokonca nechýba ani hardvérové tlačidlo spúšte.

 

K fotoaparátu neodmysliteľne patrí aj nahrávanie videí. To je, samozrejme, celkom ľahké a využiteľné aj pri Nokii. Svojim majiteľom poskytuje full HD video (1920 x 1080 pixelov),

30 snímok za sekundu a podobne ako pri fotoaparáte, aj tu si môžeme pomôcť video stabilizáciou.

 

Okrem kvalitnej digitálnej fotografie sa však v Lumii skrýva omnoho viac. Prilákať vás môže aj stabilným operačným systémom Windows Phone 8, doplneným o množstvo zaujímavých aplikácií, ktoré vás určite milo potešia.

nokia

Samozrejme, že takýto moderný telefón už skrátka musí disponovať aj takými – v súčasnosti už – banalitami. Jednoducho takými položkami, ktoré už berieme ako samozrejmosť. Konkrétne máme na mysli napríklad GPS navigáciu, FM rádio alebo možnosť pripojenia na internet, a to aj pomocou WiFi.

 

Takýmto spôsobom vám teda Nokia ponúka možnosť využívania mnohých výhod internetu. Namiesto bezduchého surfovania či prokrastinácie vo forme chatovania na sociálnych sieťach si môžete na internete aj zarobiť slušný balík peňazí. Fungujú tu totiž online automaty, ktoré vás môžu očariť širokou ponukou hier so zaujímavým jackpotom. Online výherné automaty sú v súčasnosti veľmi obľúbené a čo je najlepšie, môžete hrať z pohodila vášho domova.

lumia

Pri surfovaní na internete aj vo vašom mobilnom telefóne je ale vysoko odporúčané používať antivírusový softvér presne tak isto, ako ho máte nainštalovaný aj vo vašom počítači či laptope. Buďte preto opatrní.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok