O láske


„Každá žena si myslí, že je nenahraditeľná. A zároveň je však presvedčená, že dokáže nahradiť všetky ostatné.“

Život každého človeka sem-tam skríži láska. Aj tí najväčší tvrďasi s chladnými srdcami sa aspoň raz za život podvolia chemickým reakciám v mozgu. Vtedy sa cítime šťastní, lietame vysoko v oblakoch a nič nás nemôže zastaviť či trápiť. Ten pocit je na nezaplatenie a nič podobné na svete neexistuje. Aj napriek faktu, že v dnešnom modernom svete si už za peniaze môžeme zadovážiť takmer čokoľvek, láska patrí ešte medzi tie stálice, ktoré sú „čisté“ – teda si ich nemožno vydobyť peniazmi, silou alebo inými, plytkými zásahmi. Lásku si nevydupkáme, láska jednoducho buď je, alebo nie je.

„Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ (1 Kor 13)

srdce1

To sú slová, ktoré odzneli na väčšine svadobných obradov. Ešte predtým však než nájdete tú dokonalú druhú polovičku, je potrebné urobiť mnoho. Predtým, než si s vašou vyvolenou alebo vašim vyvoleným môžete spoločne povedať „áno“, sa udeje ešte kopec vecí. Najprv svoju super ženu musíte nájsť, a to býva zriedka kedy jednoduché. Pre všetky ženy, ktoré sa však za takéto akčné hrdinky považujú, alebo sa k svojim supersilám chcú dostať, prinášame portál suprzena.cz, kde nájdete množstvo tipov, rád, receptov a všetkého potrebného.

Druhý krok je takúto ženu očariť. Dnes je už množstvo vecí klišé, preto zvoľte možno niečo menej predvídateľné ako kino a večera na prvom rande. V ponuke je množstvo originálnych nápadov, kde sa večer dá stráviť, zistíte svoje spoločné záujmy. Ak ste sa napríklad zoznámili v knižnici, nie je nič jednoduchšie ako jej napísať zaľúbenú SMS. Ako náhle však chcete zaujať ešte viac, ručne písaný list. Možno máte k dispozícií starý písací stroj – to slečna takisto určite veľmi vysoko ocení. Môže sa ale stať, že v nápore emócií nebudete vedieť zo seba vydať potrebné slová. Jednoducho vám myšlienky víria v hlave, no múza nekope a inšpirácia nie a nie prísť. To však ale vôbec nevadí, pretože aj snaha sa cení a internet je plný tipov a skratiek. Najkrajšie básne o láske čítajte TU.

Teraz predpokladajme, že všetko ide podľa plánu, tak, ako má. Všetko je na dobrej ceste a vy sa rozhodnete vašu drahú požiadať o ruku. Naozaj, je to veľký krok a vymyslieť takú žiadosť o ruku, ktorá tu ešte nebola, prekvapiť, zaujať, nerobiť z toho klišé ani drámu – a už vôbec nie tragédiu – je skutočné umenie. Nikdy to nebude jednoduché, aj keď máte na svojej strane naklonené bohyne úprimnej lásky. Voliť správne slová, prístup, čas a spôsob je pekelne ťažká kombinácia, je však ale nad slnko jasné, že ak sa vám to podarí, je to veľký úspech. Premýšľajte nad tým, čo sa jej páči, čo by ju oslovilo, aby ste ju prekvapili a zároveň potešili. Aby ste sa nemuseli báť odpovede, na tieto otázky hľadajte odpovede aj pri výbere snubného prsteňa. Nádherné briliantové prstene sú určite ideálnou voľbou pri zásnubách. Takýmto skvostom bude určite nadšená a ak by aj nemohla nájsť dych alebo slová, bude stačiť to jedno, pozitívne.

srdce2

Ničím si však nikdy nemôžeme byť na sto percent istí, a preto sa treba psychicky pripraviť možno aj na to zlé. V takejto situácií určite nezúfajte, veci sa v našich životoch dejú pre určité príčiny, ktoré možno v danej chvíli ešte nepoznáme, po čase však, keď budeme pripravení počuť odpovede na naše neúnavné otázky nám vesmír odpovie. A odpovie nám možno ešte väčšou a úprimnejšou, hlbšou a hlavne opätovanou láskou. Čo viac si človek môže želať, než to, aby ho prozreteľnosť uchránila od krokov vedľa a držala na správnej ceste, aj keď sa mu to nezdá? Netreba vešať hlavu, keď s niečím nie sme spokojní. Veď ako sa vraví, život je ako hojdačka, ako sínusoida, raz sme hore a raz dole. Inak by to tu dole bola úplná nuda. Nemyslíte? A, samozrejme, netýka sa to len lásky, ale každého subjektu nášho života. Musíme sa len zmieriť so všetkým, s čím sa stretneme, popasovať sa a ísť ďalej. Predsa aj Kelly Clarkson spieva o tom, že čo nás nezabije, to nás posilní 🙂

 

 

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok