Odchádzate z domu? Zabezpečte si domácnosť, aby vás nikto nevykradol


Samozrejme, že okradnúť vás môžu hocikde – na vlakovej stanici, na autobusovej stanici, v nákupnom centre atď. Ak ale odchádzate z domu a obávate sa, že vás niekto vykradne, mali by ste si prečítať nasledujúce užitočné rady, ktoré vám pomôžu zabezpečiť si domácnosť pred zlodejmi.

 

Nepíšte statusy o svojom odchode

 

V súčasnosti sa takmer každý rád pochváli svojou dovolenkou aj na sociálnych sieťach a to je problém. Tí, ktorí dobre vedia, kde bývate, aké máte návyky, kde si nechávate kľúče, vás môžu hocikedy počas vašej neprítomnosti okradnúť. Snažte sa pred odchodom na dovolenku alebo na výlet nepísať statusy typu: „ Pobalené. Budem preč týždeň. Keby čosi, volajte.“ Dávate tak podnet zvedavým ľuďom, ktorí vás môžu navštíviť aj keď nie ste doma.

 

Nenechávajte nič na očiach, čo by sa dalo ukradnúť

 

Kosili ste trávnik a zabudli ste na kosačku? Postačí len, aby ste zašli na pár minút dovnútra a kosačka a iné pracovné nástroje vám môžu byť odcudzené. Dávajte si pozor na to, aby ste dostatočne poschovávali všetky dôležité predmety a nástroje, pretože postačí len chvíľka na to, aby vám ich niekto odcudzil. Môže to byť aj niekto známy z vášho okolia, ktorý dobre pozná vaše návyky. Ani na keramickej terasovej dlažbe nenechávajte nič, pretože aj keď máte terasu schovanú za domom, zlodej si to môže namieriť aj tam.

 

Ak chcete mať dostatočne zabezpečenú domácnosť, bude potrebné, aby ste mali dobrý plot, cez ktorý sa nedostane žiaden zlodej na váš pozemok.

 

Zamknite bránu

 

Najdôležitejší krok, ako zabezpečiť svoju domácnosť, je zamknutie brány. Či už máte vjazdovú bránu na diaľkové ovládanie, alebo bez, dávajte si pozor, aby po odchode z domu bola zamknutá. Ak zabudnete, riziko, že vás okradnú bude vyššie.

zlodej


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok