Oscary 2015


Už včera nadránom (o jednej ráno nášho času) sa konal 87. ročník udeľovania najprestížnejších filmových cien Akadémie filmových umení a vied. Prinášame vám kompletný zoznam víťazov :)

 

Kompletný list víťazov:

Najlepší film

Birdman

American Sniper

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Initation Game

Selma

The Theory of Everything

Whiplash

 

Najlepší režisér

Alejandro G Inarritu – Birdman

Wes Anderson – The Grand Budapest Hotel

Tichard Linklater – Boyhood

Bennett Miller – Foxcatcher

Morten Tyldum – The Imitation Game

 

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe

Eddie Redmayne – The Theory of Everything

Steve Carell – Foxcatcher

Bradley Cooper – American Sniper

Benedict Cumberbatch – The Imitation Game

Micheal Keaton – Birdman

 

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe

Julianne Moore – Still Alice

Marion Cotillard – Two Days, One Night

Felicity Jones – The Theory of Everything

Rosamund Pike – Gone Girl

Reese Witherspoon – Wild

 

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

JK Simmons – Whiplash

Robert Duvall – The Judge

Ethan Hawke – Boyhood

Edward Norton – Birdman

Mark Ruffalo – Foxcatcher

 

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

Patricia Arquette – Boyhood

Laura Dern – Wild

Keira Knightley – The Imitation Game

Emma Stone – Birdman

Meryl Streep – Into the Woods

 

Najlepší adaptovaný scenár

The Imitation Game

American Sniper

Inherent Vice

The Theory of Everything

Whiplash

 

Najlepší originálny scenár

Birdman

Boyhood

Foxcatcher

The Grand Budapest Hotel

Nightcrawler

 

Najlepší animovaný film

Big Hero 6

The Boxtrolls

How to train your dragon 2

Song of the sea

The tale of princess kaguya

 

Najlepší krátky animovaný film

Feast

The Bigger Picture

The Dam Keeper

Me and My Moulton

A Single Life

 

Best cinematography

Birdman

The Grand Budapest Hotel

Ida

Mr. Turner

Unbroken

 

Najlepší návrh kostýmov

The Grand Budapest Hotel

Inherent Vice

Into the Woods

Maleficent

Mr. Turner

 

Najlepší dokumentárny film

CitizenFour

Finfing Vivian Maier

Last Days of Vietnam

The Salt of the Earth

Virunga

 

Najlepší krátky dokumentárny film

Crisis Hotline: Veterans Press 1

Joanna

Our Curse

The Reaper

White Earth

 

Najlepší strih

Whiplash

American Sniper

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

 

Najlepší cudzojazyčný film

Ida (Poľsko)

Leviathan (Rusko)

Tangerines (Estónsko)

Timbuktu (Mauritania)

Wild Tales (Argentina)

 

Najlepší krátky hraný film

The Phone Call

Aya

Boogaloo and Graham

Butter Lamp (La Lampe Au Beurre De Yak)

Parvaneh

 

Najlepšie masky

The Grand Budapest Hotel

Foxcatcher

Guardians of the Galaxy

 

Najlepšia výprava

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Interstellar

Mr. Turner

The Theory of Everything

 

Najlepšia produkcia

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Interstellar

Into the Woods

Mr. Turner

 

Najlepšia filmová pieseň

Glory – Selma

Everything is awesome – The Lego Movie

Grateful – Beyond the Lights

Im not gonna miss you – Glen Campbell… Ill be me

Lost Stars – Begin Again

 

Najlepší strih zvuku

Whiplash

American Sniper

Birdman

Interstellar

Unbroken

 

Najlepšie vizuálne efekty

Interstellar

Captain America: The Winter Soldier

Dawn of the Planet of the Apes

Guardians of the Galaxy

X-men: Days of Future Past

 

Onedlho vám prinesieme krásne róby účastníkov :-)

 

Via: bbc.com


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok